BogatyElblag.pl : Magdalena Ogórek w Elblągu

BogatyElblag.pl : Magdalena Ogórek w Elblągu

1.dsc_0108Magdalena Ogórek to chyba najbardziej rozpoznawalna twarz w tegorocznych wyborach prezydenckich, która przykuwa uwagę wielu wyborców. Wydaje się jednak, że niezależna polityka w kampanii wyborczej odmienia również twarz Sojuszowi Lewicy Demokratycznej, której to partii nie trzeba już kojarzyć z lewicą z lat 80-tych a można zacząć postrzegać jako lewicę, która zaczyna rozumieć gospodarcze mechanizmy XXI wieku. To była udana wizyta w woj. warmińsko-mazurskim, w której Kandydatce towarzyszyli przedstawiciele Sojuszu m.in.: Przewodniczący W-M Rady Wojewódzkiej SLD, b. Senator RP – Władysław Mańkut,  Sekretarz W-M Rady Wojewódzkiej, Radny Sejmiku Województwa – Marcin Kulasek oraz Przewodniczący RM SLD w Elblągu, Wiceprezydent Elbląga – Janusz Nowak.

Magdalenie Ogórek sprzyjało dzisiaj (tj. 25 kwietnia 2015 r.) szczęście. Pora, pogoda i godzina wybrana przez sztab kandydatki była idealna. Na Starym Mieście w Elblągu, przy okazji organizowanej akcji „Elbląg za pół ceny” przebywało wielu elblążan, którzy na informację o tym, że za chwilę pojawi się kandydatka SLD Magdalena Ogórek z chęcią przybyli pod Bramę Targową.

Kandydatka SLD gdy tylko przybyła na miejsce od razu znalazła się w gronie zainteresowania przybyłych mieszkańców. Z każdym kto chciał porozmawiała na spokojnie i dużym zaangażowaniem odpowiadała na poruszane przez elblążan problemy.

Magdalena Ogórek kolejny raz pokazała, że jej osoba w SLD to nowe spojrzenie na działalność lewicy. Jej program jak podkreśliła to przede wszystkim walka o podwyższenie kwoty wolnej od podatku, obniżenie podatku CIT do 15 % i proste nie skomplikowane prawo. Tłumaczyła, że wielu ekspertów wprowadza w błąd Polaków, że obniżki podatków czy podwyższenie kwoty wolnej od podatków spowoduje niższe wpływy do budżetu. Tu ma absolutną rację gdyż kto jak kto ale akurat to SLD w 2004 roku obniżyło podatek CIT z 27 % do 19 %. Jak pisała gazeta bankier.pl w 2005 roku wpływy z tytułu CIT w 2004 stanowiły 134 % kwoty zaplanowanej w budżecie.

Jak jednak zauważyliśmy tym będzie się ona różnić od Janusza Korwina-Mikke, który również jest za obniżeniem podatków, iż chce by większe wpływy z podatków ze wsparcia z przedsiębiorczości wspierały programy socjalne, które są bliskie jej sercu.

Opowiedziała też, że chce być Prezydentem niezależnym gdyż jak pokazuje przykład Prezydenta Bronisława Komorowskiego przez jego biurko przechodzi wiele bubli prawnych, które niestety podpisuje obecnie urzędujący Prezydent Polski.

Na koniec wszyscy chętni mogli sobie zrobić pamiątkowe zdjęcie z kandydatką SLD Magdaleną Ogórek. Na facebooku pojawiły się też pierwsze selfie jakie zrobili sobie elblążanie z sympatyczną i uśmiechniętą Magdaleną Ogórek.

Czy wbrew temu co mówią media Magdalena Ogórek osiągnie bardzo dobry wynik w wyborach? Po dzisiejszym spotkaniu wielu stwierdzi, że są na to duże szanse.

Więcej na:  BogatyElblag.pl  http://www.bogatyelblag.pl/magdalena-ogorek-w-elblagu-nalezy-obnizyc-podatek-cit-do-15-radosne-przyjecie-kandydatki-sld-w-naszym-miescie,47900.html