Gazeta Olsztyńska: Hołownia goni Kaczyńskiego. Najnowszy sondaż

Gazeta Olsztyńska: Hołownia goni Kaczyńskiego. Najnowszy sondaż

Ruch Polska 2050 to dziś lider opozycji. Na ruch Szymona Hołowni chce już głosować 27 proc. wyborców. To niemal dwa razy więcej niż na Koalicję Obywatelską, która notuje zjazd w sondażach. Czy powrót Donalda Tuska uratuje Platformę?
Gdyby wybory parlamentarne odbyły się teraz, wygrałaby je Zjednoczona Prawica, na którą chce głosować 35 proc. wyborców — wynika z najnowszego sondażu Social Changes. Wygrana ZP nie jest żadnym zaskoczeniem, bo od pięciu lat PiS jest na pierwszym miejscu we wszystkich sondażach.

Jak długo tak będzie?

????️ Cieszymy się z poparcia co dziesiątego Polaka. Będziemy dalej pracować, aby przekonać do siebie kolejnych obywateli. Szymon Hołownia czerpie rentę z powodu specyficznej formy obecności w polityce. Z jednej strony jest w niej obecny, utworzył koło poselskie, z drugiej strony ucieka od głównych politycznych sporów. Ponadto każdy wyborca w panu Hołowni widzi to, co sam chciałby zobaczyć.
Cała wypowiedź ⤵️
Cieszymy się z poparcia co dziesiątego Polaka. Będziemy dalej pracować, aby przekonać do siebie kolejnych obywateli. Szymon Hołownia czerpie rentę z powodu specyficznej formy obecności w polityce. Z jednej strony jest w niej obecny, utworzył koło poselskie, z drugiej strony ucieka od głównych politycznych sporów. Ponadto każdy wyborca w panu Hołowni widzi to, co sam chciałby zobaczyć. Dla jednych to centroprawica, dla drugich centrolewica. Jedno jest pewne. Jeśli opozycja chce rządzić, to musi przestać zajmować się sondażami i intrygami, a skupić się na przedstawieniu alternatywy programowej dla PiS. Prawica przedstawiła Nowy Ład. Tylko Lewica odpowiedziała własną konwencją programową, na której przedstawiliśmy naszą Receptę dla Polski.