Gazeta.pl : Pomysł SLD na region? Lepsze kontakty z Rosją

Gazeta.pl : Pomysł SLD na region? Lepsze kontakty z Rosją

11109442_10203867799161457_5754558213165130031_nKampania prezydencka SLD dotarła na Warmię i Mazury. Jednak zamiast Magdaleny Ogórek, kandydatki partii na urząd prezydenta, Nidzicę i Olsztyn odwiedził przewodniczący SLD Leszek Miller.
Przed południem lider Sojuszu spotkał się z mieszkańcami Nidzicy na tamtejszym targowisku. Następnie udał się do Olsztyna, gdzie miał zaplanowaną konferencję. – Podczas rozmów z mieszkańcami utwierdziłem się tylko w przekonaniu, że społeczeństwo nie wierzy w obecną władzę – mówił dziennikarzom Leszek Miller.
Wizyta na Warmii i Mazurach związana była ściśle z kampanią wyborczą Magdaleny Ogórek. – Nasza kandydatka odwiedzi region dwukrotnie. Najpierw 25 kwietnia przyjedzie do Elbląga oraz okolicznych powiatów, a 6 maja spotka się z mieszkańcami Olsztyna – zdradzał Marcin Kulasek, radny sejmiku, lokalny działacz SLD.

Mimo niekorzystnych dla Ogórek sondaży, przewodniczący partii przekonuje, że wierzy w jej końcowy sukces. – Najważniejszym sondażem są wybory i do ich rozstrzygnięcia będziemy wspierać naszą kandydatkę – zapowiedział Miller.

Były premier poinformował także o projekcie swojej partii, który zakłada zwolnienie osób zarabiających mniej niż 1750 zł z obowiązku płacenia podatku dochodowego. – Wszystko wskazuje, że taka będzie najniższa płaca w przyszłym roku. Uważamy, że osoby zarabiające mniej nie powinny być dodatkowo obciążane – mówił.

Leszek Miller pytany o pomysły SLD na zdobycie zwolenników na Warmii i Mazurach – także w kontekście jesiennych wyborów parlamentarnych – przekonywał, że jednym z nich może być “racjonalne podejście” do kontaktów polsko-rosyjskich. – Granica z Federacją Rosyjską daje temu regionowi możliwości rozwijania handlu. W tej chwili jednak wszystkie kontakty są zamrożone. Nie wydaje mi się, aby było to korzystne – stwierdził. Przy okazji odniósł się także do sprawy przejazdu przez Polskę rosyjskiego gangu motocyklowego Nocne Wilki, sympatyzującego z Władimirem Putinem. – Nasz kraj ma dużo większe problemy niż przejazd motocyklistów – komentował.

Jedyny temat, którego unikał Leszek Miller, to odwołanie się Grzegorza Napieralskiego od decyzji sądu partyjnego, który zakazał mu pełnienia funkcji w SLD przez trzy lata. – Rzeczywiście odwołał się – ucinał rozmowę polityk.

Cały tekst:
http://olsztyn.gazeta.pl/olsztyn/1,48726,17752173,Pomysl_SLD_na_region__Lepsze_kontakty_z_Rosja.html#ixzz3XOd2dglb