Info.Elbląg.pl : Liderzy Nowej Lewicy z wizytą w Elblągu. „Jesteśmy gołębiami pokoju”

Info.Elbląg.pl : Liderzy Nowej Lewicy z wizytą w Elblągu. „Jesteśmy gołębiami pokoju”

Dzisiesza wizyta Liderów Nowej Lewicy w Elblągu wiązała się z otwarciem w naszym mieście biura poselskiego Marcina Kulaska. Była to także okazja do zorganizowania spotkania parlamentarzystów z wiceprezydentem Elbląga Januszem Nowakiem.
W spotkaniu w Ratuszu udział wzięli Włodzimierz Czarzasty – Wicemarszałek Sejmu RP, Przewodniczący Nowej Lewicy, Marcin Kulasek – poseł i Sekretarz Generalny Nowej Lewicy, Dariusz Wieczorek – poseł na Sejm RP, sekretarz klubu parlamentarnego Lewicy oraz Władysław Mańkut – Przewodniczący Warmińsko-Mazurskiej Rady Wojewódzkiej Nowej Lewicy .
O czym rozmawiali politycy? – Przekazaliśmy informacje o naszym mieście. Zainteresowanie było dość duże. Rozmawialiśmy o Przekopie i nadziei związanej z rozwojem Elbląga. Przekazałem także pismo z prośbą o lobbowanie w Parlamencie o pieniądze na rozwój naszego miasta. Wskazaliśmy w nim kilka inwestycji, które chcielibyśmy zrealizować i liczymy na to, że parlamentarzyści, którzy nas dziś odwiedzili zrobią wszystko, aby chociaż część inwestycji udało się zrealizować – opowiadał Janusz Nowak.
– Wielu samorządowców zwraca się do nas z prośbą o lobbowanie i pilnowanie interesów samorządów. To stało się dzisiaj również w Elblągu. Nie wiem na ile będziemy skuteczni, ale na pewno wszystkich będziemy namawiali do tego, żeby również to miasto skorzystało na KPO – zapewniał Włodzimierz Czarzasty. – Dowiedziałem się dziś dużo w sprawie przekopu. On budzi emocje. (…) Z tego co usłyszałem, jeżeli chodzi o mieszkańców Elbląga to wiążą oni z tym wielkie nadzieje.
Elbląg to jedno z miast, które w ciągu ostatnich dni odwiedzili liderzy Nowej Lewicy. – Analizujemy sytuację polityczną w kraju. To trzeba zrobić, by posiadać jak największą wiedzę. Ta wiedza inaczej zdobywana jest jak się jest w Warszawie, a inaczej jak się jest w danym mieście, rozmawia się z ludźmi i dotyka się dłonią – mówił Włodzimierz Czarzasty. – Jestem przekonany co do tego, że kierunek, który został zapisany w KPO dotyczący skierowania minimum 30 proc. środków na samorządy jest rozsądnym kierunkiem.
Dziś Marcin Kulasek oficjalnie otworzył swoje biuro poselskie w naszym mieście. – Lewica zawsze była blisko ludzi i zawsze będzie. To kolejne, ósme biuro, które otwieram na Warmii i Mazurach. (…) Zagwarantowaliśmy w Krajowym Programie Odbudowy m.in. 850 mln euro na szpitale powiatowe, 300 mln euro na pomoc przedsiębiorcom, m.in. z branż, które są najbardziej dotknięte na Warmii i Mazurach. Jak wiemy ostatni lockdown mieliśmy najdłuższy. Lewica jest zawsze blisko ludzi i dla ludzi, dla Polaków, dla naszego regionu zrobimy wszystko. Nawet podpiszemy pakt z diabłem. To nam się ostatnio zarzuca, ale Polacy już oceniają to bardzo dobrze i wiedzą, że będziemy pilnować, aby te pieniądze wpłynęły, żeby nie były wydawane w inny sposób niż gwarantuje to Unia Europejska – stwierdził Marcin Kulasek.
Cieszę się, że otwieramy dzisiaj biuro posła Marcina Kulaska w Elblągu. (…) Zna ten teren i myślę, że dużo dla tego terenu robi. W wielu miejscach otwieramy siedziby naszej partii, Nowej Lewicy. W tej chwili to jest ponad 300 siedzib w kraju. To świadczy o tym, że w związku z poparciem młodego pokolenia dla Lewicy, w związku z zainteresowaniem tym, co robimy tworzymy bazę materialną do działania po tej cholernej pandemii, która kiedyś się skończy
– zaznaczył Włodzimierz Czarzasty.
W Elblągu działa już biuro posłanki Lewicy Moniki Falej. Jak zapewnia Marcin Kulasek żadnej rywalizacji nie ma i nie będzie. – Póki co funkcjonują dwie formacje. Jednak się nazywa Nowa Lewica, dawniej SLD i Wiosna Roberta Biedronia i pani Monika jest przedstawicielką Wiosny Roberta Biedronia – mówił. – Pewnie w przyszłości, jak dojdzie do kongresu zjednoczeniowego, który ma się odbyć do końca tego roku, najprawdopodobniej połączymy się w jedno biuro. Pani posłanka musiała otworzyć swoje biuro, aby móc funkcjonować jako poseł RP. Ja mam swoje biuro w Olsztynie, a w Elblągu od dziś jest moja filia.
My jesteśmy gołębiami pokoju. Konsolidujemy Lewicę, uśmiechamy się, przytulamy, rozmawiamy, podajemy dłonie. Absolutnie nie ma żadnego współzawodnictwa, bo wiemy, że dzięki temu, że razem Wiosna, Nowa Lewica, Polska Partia Socjalistyczna stanęła dwa lata temu do wyborów, to weszliśmy do Sejmu
– dodał Włodzimierz Czarzasty.

KJ