Kwiaty pod tryptykiem

Kwiaty pod tryptykiem

2. 53722d3f3d74c

Od złożenie wieńców i wiązanek kwiatów pod pamiątkowym tryptykiem na budynku Starostwa Powiatowego w Olsztynie, rozpoczęły się dziś (10.09) obchody w Olsztynie i Powiecie Olsztyńskim VIII Dnia Przyjaźni Polsko-Węgierskiej. Gospodarzem dzisiejszych uroczystości jest Mirosław Pampuch – starosta olsztyński. Współgospodarzem wydarzenia na Placu Bema był Andrzej Sassyn – prezes Towarzystwa Przyjaźni Polsko-Węgierskiej w Olsztynie.

Na uroczystości do Olsztyna przyjechał Zsombor Zeöld – atache kulturalny Ambasady Republiki Węgierskiej w Warszawie. Wśród oddających hołd studentom olsztyńskich uczelni, którzy w październiku 1956 roku zebrali się na obecnym Placu Bema w Olsztynie na znak solidarności z uczestnikami powstania na Węgrzech byli m.in. poseł Tadeusz Iwiński, prezydent Olsztyna Piotr Grzymowicz i sekretarz Urzędu Marszałkowskiego Janusz Smoliński.

3. 53722d87cd305Nie zabrakło samorządowców z gmin Powiatu Olsztyńskiego, przedstawicieli obecnych władz i absolwentów Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego, przedstawicieli wojska i policji. Licznie reprezentowane były wojewódzkie struktury SLD: przewodniczący partii na Warmii i Mazurach Władysław Mańkut i sekretarz Marcin Kulasek.