Marcin Kulasek: Kaczyńskiego ucieczka ze stolicy [OPINIE]

Marcin Kulasek: Kaczyńskiego ucieczka ze stolicy [OPINIE]

Włodzimierz Czarzasty powinien wysłać Donaldowi Tuskowi butelkę dobrego whiskey. Dlaczego? Dzięki wzięciu Romana Giertycha na listy Koalicji Obywatelskiej lewicowi wyborcy nie mają już wątpliwości na kogo głosować. Tylko Lewica jest formacją, która prezentuje wartości polski otwartej, tolerancyjnej, walczącej o prawa kobiet.

Rok temu Tusk mówił że dla niepopierających prawa do aborcji do 12 tygodnia nie będzie miejsca na listach KO. Czy Roman Giertych jest już za legalną aborcją? Kiedyś był przeciwko Polsce w Unii Europejskiej. Podobno zmienił zdanie. Może w sprawie aborcji też zmienił zdanie? Taki Michał Kołodziejczak na pytanie w jednej z rozgłośni o aborcję odpowiadał przez 10 minut. I wyszło, że jest za a nawet przeciw. 

Oczywiście życzymy PO jak najlepiej. Ale wyborców opozycji zachęcamy do uważnej lektury list KO. W Kielcach jedynką ma być wicepremier rządu Kaczyńskiego. W Olsztynie na liście jest pan Wypij, który 4 lata temu był na liście PiS. To z pewnością wartościowi ludzie, ale czy na pewno wyborcy opozycji chcą aby to oni ich reprezentowali? Giertych, który wyrzucał Gombrowicza z listy lektur i Wypij, który głosował za 2 miliardami dla TVP Jacka Kurskiego?

Warto też zwrócić uwagę na ucieczkę Jarosława Kaczyńskiego z Warszawy. W stolicy boi się najwyraźniej starcia z liderami opozycji. Donaldem Tuskiem oraz Adrianem Zandbergiem, który 4 lata temu dostał 150 tysięcy głosów. Kaczyński nie chce debatować. Nie chce startować w okręgu, gdzie mieszka. A przecież zawsze startował w Warszawie. Raz zdarzyło się, że w 1989 roku startował do Senatu z Elbląga. Dostał mandat dzięki zdjęciu z Wałęsą, co dzisiaj wydaje się dosyć zabawne. Podobnie jak jego ewakuacja ze stolicy. 

Marcin Kulasek, Poseł na Sejm RP, Sekretarz Generalny Nowej Lewicy

Więcej na TKO.pl https://tko.pl/211860,2023,08,30,marcin-kulasek-kaczynskiego-ucieczka-ze-stolicyopinie