Marcin Kulasek: Nam chodzi o zmianę!

Marcin Kulasek: Nam chodzi o zmianę!

Znamy już termin wyborów, kampania ruszyła pełną parą. Lewica jest przygotowana do wyborów. Listy sejmowe są dopinane. Pakt senacki doczekał się ogłoszenia. Idziemy w formule szerokiego lewicowego porozumienia Nowa Lewica, Razem, PPS, Unia Pracy.

Te wybory będą o zmianie, ale nie tylko zmianie władzy, premiera i większości rządowej. Sama wymiana jednej ekipy rządzącej na drugą, to nie jest prawdziwa zmiana. Jeśli zmieni się władza, a kobiety dalej nie będą miały zagwarantowanych swoich praw, to po co nam taka zmiana? 

Tylko Lewica gwarantuje prawdziwą zmianę — odsuniemy PiS od władzy, pokonamy Konfederacje w walce o miejsce na zwycięskim podium i zmienimy ten kraj — zmienimy Polskę! Na Polskę równych szans, bezpieczną dla kobiet,  ze sprawną ochroną zdrowia i publicznym transportem, Polskę, w której ludzie za swoją pracę są dobrze wynagradzani, w której każdy ma dostęp do taniego mieszkania, dzieci chodzą do dobrych szkół z nowoczesnym programem, w których uczą ich dobrze wynagradzani nauczyciele. 

Lewica nie chodzi na skróty — zbudujemy nowoczesne europejskie państwo dobrobytu. Państwo, w którym ludzie zarabiają lepiej — od pielęgniarki przez nauczycieli, urzędników i wszystkich tych, od których pracy zależy jakość państwa polskiego, jakość usług publicznych i komfort życia nas wszystkich. 

To będzie państwo bezpieczne dla kobiet: z dostępną i legalną aborcją, wysokiej jakości opieką okołoporodową, bezpłatną antykoncepcją, bezpłatną procedurą in vitro i badaniami prenatalnymi. Zadaniem lekarza będzie leczyć — zlikwidujemy klauzulę sumienia, a kobiety przestaną umierać na porodówkach. 

To będzie państwo, w którym nikt nie martwi się o dach nad głową, bo każdy, niezależnie od wieku, będzie mógł wynająć od samorządu mieszkanie z regulowanym stabilnym czynszem. 

To będzie wreszcie państwo, które dba o seniorów. Lewica wprowadzi Rentę Wdowią. Tylko Lewica jest gwarancją prawdziwej zmiany. 

Marcin Kulasek, Poseł na Sejm RP, Sekretarz Generalny Nowej Lewicy

Więcej na miasto-gazeta.pl: https://miasto-gazeta.pl/marcin-kulasek-nam-chodzi-o-zmiane/