Marcin Kulasek: Nie wolno oszukiwać wyborców! [OPINIE]

Marcin Kulasek: Nie wolno oszukiwać wyborców! [OPINIE]

PO wygrała z PiS pierwszy proces w trybie wyborczym. Chodziło o spot, w którym Prawo i Sprawiedliwość podało informację, że gdy rządził Tusk bezrobocie było 15-procentowe. W istocie wynosiło 14,4 proc. PiS powinno być precyzyjne w swoich przekazach. Na partię władzy pracuje cały aparat państwa i machina propagandowa państwowych spółek. Można więc oczekiwać, że PiS będzie w stanie dostarczać prawdziwe dane. Tak się nie dzieje.

Jestem posłem z Warmii i Mazur. U nas bezrobocie wyniosło w lipcu 8,1 proc. PiS chwali się niskim bezrobociem. Owszem jest ono niskie w Wielkopolsce. Na Warmii i Mazurach zbliżamy się do dwucyfrowego poziomu bezrobocia. To nadal wysoki poziom i nie można go bagatelizować.  W Polsce cały czas mamy 782,4 tys. bezrobotnych, z których wielu zamieszkuje nasz region.

PiS wybiera sobie wskaźniki, które są dla niego wygodne. O innych nie chce mówić. Tymczasem inflacja w lipcu 2023 r. wyniosła 10,8 proc. – podał GUS. W ciągu roku żywność zdrożała o 15,6 proc., a nośniki energii o 16,7 proc. O tych liczbach PiS nie powie.

PiS-owi chyba 15-procentowe bezrobocie za Tuska pomyliło się z 15-procentowym wzrostem cen żywności za PiS-u. O tym rozmawiajmy. Albo o tym, że przez nieudolność PiS od prawie 850 nie ma pieniędzy z KPO. Na mieszkania na wynajem, na szpitale, na transport publiczny, na szkoły.

Mówmy o tym, że dwie trzecie polskich rodzin nie posiada zdolności kredytowej. A rządowy program dopłat do kredytów doprowadził do podbicia cen mieszkań. Lewica ma swój program mieszkaniowy. Zbudujemy 300 tysięcy mieszkań we współpracy z samorządami.

A Prawo i Sprawiedliwość niech raz a dobrze sobie zapamięta: nie wolno oszukiwać wyborców!

Marcin Kulasek, Poseł na Sejm RP, Sekretarz Generalny Nowej Lewicy

Więcej na TKO.pl https://tko.pl/211546,2023,08,26,nie-wolno-oszukiwac-wyborcow