Marcin Kulasek: Suwerenna Polska, to nie ta Ziobry [OPINIE]

Marcin Kulasek: Suwerenna Polska, to nie ta Ziobry [OPINIE]

Polska suwerenna to Polska w Unii Europejskiej. Tylko działając razem możemy skutecznie zmierzyć się takimi wyzwaniami jak pandemia, zmiany klimatu, kryzysy finansowe, agresywna polityka Rosji, czy relacje z Chinami.

Polska suwerenna, to Polska w Unii Europejskiej, bo suwerenność Polski powinna realizować się właśnie w ramach instytucji europejskich. Nie ma podziału my-oni. Nie ma żadnej mitycznej Brukseli. W Komisji Europejskiej, w Radzie są przecież Polacy. A że są oni nieudolni to inna sprawa. Np. Janusz Wojciechowski w rolnictwie radzi sobie marnie, w tym mogę się zgodzić z politykami Suwerennej Polski.

Jeśli Janusz Kowalski mówi, że chce zabrać Polskę z rąk eurokratów, to ma na myśli Wojciechowskiego. Tylko pytanie kogo ziobryści mają w zamian? Wiceministra rolnictwa, który nie odróżnia pszenicy od żyta?

Ziobryści mówią, że zrobili wiele dobrego dla Polski. Póki co zostaną zapamiętani z blokowania miliardów z KPO i rozdawania milionów z Funduszu Sprawiedliwości. Sprawy jak były przewlekłe w sądach przed Ziobrą tak ciągnął się i teraz. A nawet jest gorzej.

Być może Ziobro wyłoży kawę na ławę i wprost nazwie partię Polexit. To jest prawdziwy program i cel Ziobry. Wyjście Polski z UE. I wszyscy rozsądni politycy, wszyscy patrioci, powinni zwalczać ten postulat i bronić miejsca Polski w Unii.

Zjednoczona Prawica jest więc tak naprawdę całkiem podzielona. Samodzielny kongres Ziobry i nadanie partii nazwy Suwerenna Polska to znak podziału na prawicy. Ludzie Ziobry sugerują, że Polska pod rządami PiS traci suwerenność. Ministrowie od Ziobry codziennie atakują premiera Morawieckiego.No chyba, że w całej tej sprawie chodzi o to, by odbić antyunijny elektorat z rąk Konfederacji…

Marcin Kulasek, Poseł na Sejm RP, Sekretarz Generalny Nowej Lewicy

Więcej na TKO.pl https://tko.pl/196197,2023,05,07,marcin-kulasek-suwerenna-polska-to-nie-ta-ziobry-opinie