Marcin Kulasek: Uczcimy 4 czerwca! [OPINIE]

Marcin Kulasek: Uczcimy 4 czerwca! [OPINIE]

Nowa Lewica wybiera się na marsz 4 czerwca. Dokładnie rzecz ujmując, kierownictwo naszej formacji będzie obecne. Na opozycji organizowane są różne wydarzenia, które gromadzą liderów opozycyjnych partii. PSL i marszałek Piotr Zgorzelski zorganizowali 25-lecie Konstytucji. Lewica i marszałek Włodzimierz Czarzasty zorganizowali 25-lecie rozpoczęcia negocjacji Polski z NATO. Teraz PO organizuje marsz 4 czerwca. Na każdej z tych imprez są liderzy najważniejszych partii opozycji. 

Tylko Szymonowi Hołowni nie udało się zorganizować takiego wydarzenia, może to właśnie dlatego z dużą nerwowością podchodzi do takich wspólnych inicjatyw. Lider Polski 2050 podobno ma być 4 czerwca w Lesznie. Akurat tam, bo w Lesznie była wysoka frekwencja w ostatnich wyborach. Ale w Lesznie w 1989 kandydat Solidarności nie zdobył 50 proc. głosów w pierwszej turze. Więc na symbol to miejsce nadaje się średnio.

 Lewica będzie świętować 4 czerwca bo wiemy, że tych wyborów nie byłoby bez Okrągłego Stołu. A przy Okrągłym Stole siedziały dwie strony. I porozumiały się dla dobra Polski. Był Tadeusz Mazowiecki i Bronisław Geremek, byli bracia Lech i Jarosław Kaczyńscy, ale był też Aleksander Kwaśniewski i Stanisław Ciosek. To był mądry patriotyczny kompromis, który umożliwił pokojową transformację.

Marcin Kulasek, Poseł na Sejm RP, Sekretarz Generalny Nowej Lewicy

Więcej na TKO.pl https://tko.pl/200625,2023,05,24,marcin-kulasek-uczcimy-4-czerwca-opinie