Marszałek Jerzy Wenderlich wsparł kandydatów lewicy do samorządu na Warmii i Mazurach

Marszałek Jerzy Wenderlich wsparł kandydatów lewicy do samorządu na Warmii i Mazurach

20141015_112932

Dzisiaj (15-10-2014 r.) na Warmię i Mazury przyjechał Jerzy Wenderlich – wicemarszałek Sejmu RP i członek Zarządu Krajowego SLD, który wsparł kandydatów lewicy do samorządu.

Mimo niesprzyjającej aury pogodowej dzisiejsze spotkanie odbyło się na Placu Jana Pawła II pod olsztyńskim Ratuszem i zostało połączone z prezentacją tzw. jedynek na listach wyborczych:

  • KKW SLD Lewica Razem do Sejmiku Województwa: Marcina Kulaska w okręgu nr 1 i Władysława Mańkuta w okręgu nr 3

oraz

  • Kandydatów do Rady Miasta Olsztyna z KWW Andrzeja Ryńskiego „Olsztyn przyjazny ludziom” popieranych przez SLD w poszczególnych okręgach: Korneli Kurowskiej (okręg 1), Stanisława Leszka Szatkowskiego (okręg 2), Andrzeja Ryńskiego (okręg 3) oraz Krzysztofa Kacprzyckiego (okręg 4).

Po prezentacji kandydatów Jerzy Wenderlich i towarzyszący mu kandydaci spotkali się w siedzibie Stowarzyszenia Społeczno-Kulturalnego „Pojezierze” z członkami tego stowarzyszenia. Spotkanie było poświęcone przede wszystkim kulturze, ale nie brakowało też rozmów o trwającej kampanii wyborczej.

Kolejnymi miastami na trasie Jerzego Wenderlicha były Ostróda i Elbląg, gdzie podobnie jak w stolicy regionu, Marszałek wsparł kandydatów lewicy do samorządu.