O bezrobociu i śmierci szefa grupy Wagnera w audycji Jeden na Jednego

O bezrobociu i śmierci szefa grupy Wagnera w audycji Jeden na Jednego

O stopie bezrobocia w Polsce za czasów rządów PO-PSL oraz o śmieci szefa grupy Wagnera rozmawiali goście audycji Jeden na Jednego.

Gośćmi Krzysztofa Kaszubskiego byli:

  • Iwona Arent – Prawo i Sprawiedliwość
  • Marcin Kulasek – Nowa Lewica

Za rządów PO-PSL bezrobocie sięgało wysokości 14,4 procent. W wielu powiatach wskaźnik ten wynosił około 30 procent. Sąd Okręgowy w Warszawie zadecydował w trybie wyborczym w sprawie rozpowszechniania w spocie Prawa i Sprawiedliwości informacji o tym, że za rządów Donalda Tuska było 15-procentowe bezrobocie. Uznał, że jest to wypowiedź niezgodna z prawdą. Ta wartość była bowiem nieznacznie niższa. Prawo i Sprawiedliwość zorganizowało w naszym regionie trzy konferencje z udziałem parlamentarzystów. Czy taka reakcja była konieczna?

Po to, żeby przypomnieć, jak za rządów PO-PSL nie dbano o to, żeby walczyć z bezrobocie. Nasze województwo było na niechlubnym pierwszym miejscu. Sąd ocenia, że w skali kraju nie było 15 procent bezrobocia. Było 14,4 procent. Jaka jest różnica między 14,4 a 15? Tak samo wysokie było bezrobocie. Dlatego chcieliśmy pokazać – także w mediach – że rzeczywiście to bezrobocie było większe niż 14,4, a nawet 15. W naszym regionie wynosiło do 25 procent (…)

– podkreśliła Iwona Arent.

– Wprawdzie obecnie nie jest najtrudniej o pracę u nas, a na Podkarpaciu, ale obecny spadek jest wynikiem głównie prac sezonowych – ocenił Marcin Kulasek.

Czemu mamy żyć historią, skoro jesteśmy tu i teraz? Ja przypomnę, że inflacja w lipcu 2023 roku wynosiła 10,8 procent – poda GUS. W ciągu roku żywność zdrożała 15,6 procent, a nośniki energii – 16,7 procent. O tych liczbach powinniśmy mówić

– stwierdził.

Marcin Kulasek, Poseł na Sejm RP, Sekretarz Generalny Nowej Lewicy

Więcej na radioolsztyn.pl https://radioolsztyn.pl/o-bezrobociu-i-smierci-szefa-grupy-wagnera-w-audycji-jeden-na-jednego/01713269?fbclid=IwAR1dN8dUmID2SQs6CIyx7MUyJ4sbkFrhnCE7L7IrogP0pMy2iEmpy-HEDXM