Olsztyn24.com : Lewica na plaży

Olsztyn24.com : Lewica na plaży

400_20150811200318Gdyby dziś ktoś zapytał, na jakiej przestrzeni publicznej można spotkać największą liczbę olsztyniaków, odpowiedź byłaby jednoznaczna: na plaży miejskiej nad Jeziorem Ukiel! Nie ma się więc co dziwić, że tam właśnie dotarły dziś (11.08) czerwone busy, których pasażerami byli m.in. Dariusz Joński, Tadeusz Iwiński i Cezary Olejniczak – prominentni działacze Sojuszu Lewicy Demokratycznej. Przed plażą na gości jadących z Warszawy czekali regionalni działacze SLD: Władysław Mańkut, Marcin Kulasek i Bartłomiej Jasiński. 

– Przyjechaliśmy do Olsztyna w ramach akcji „Masz dość. Chodź z nami!” Chodz z lewicą! – wyjaśnił dziennikarzom Dariusz Joński, rzecznik prasowy SLD przed wejściem na olsztyńską plażę. – Naszym celem jest zatrzymanie prawicy, zatrzymanie Jarosława Kaczyńskiego biegnącego do władzy, ale także przedstawiamy nasze propozycje programowe, pokazujemy co udało nam się przez te cztery lata zrobić jako klubowi Sojuszu Lewicy Demokratycznej, a złożyliśmy prawie 120 projektów ustaw. 26182-820150811200552

– Tak wyobrażamy sobie funkcjonowanie w polityce, że raz na cztery lata wszyscy politycy jeżdzą po kraju i rozmawiają z Polkami i Polakami co udało im się zrobić. Krótko mówiąc – rozliczają się ze swojej pracy, ale też mówią, co zamierzają zrobić – mówił dalej Dariusz Joński.

Joński przypomniał też, że cztery lata temu, po wyborach parlamentarnych SLD również „ruszyło w Polskę” czerwonymi busami.

– Wtedy pytaliśmy, co powinniśmy zrobić – podkreślił Joński. – Teraz też jeżdzimy po Polsce i mówimy, co zrobiliśmy. Zachęcamy też do głosowania na lewicę w zbliżających się wyborach parlamentarnych.

Podczas briefingu głos zabierali także Tadeusz Iwiński, Cezary Olejniczak i Władysław Mańkut. Co mieli do powiedzenia, można dowiedzieć się z naszej wideorelacji z pobytu działaczy SLD na terenie CRS Ukiel.26182-720150811200840

Po spotkaniu z dziennikarzami politycy SLD ruszyli w tłum wypoczywających na plaży olsztynian i turystów. Rozdawali swoją gazetkę zatytułowaną „Dość” i zachęcali do głosowania na przedstawicieli zjednoczonej lewicy.

Oprócz Olsztyna w tej turze czerwone busy i ich pasażerowie odwiedzili dzisiaj jeszcze Biskupiec i Mrągowo, a jutro pojazdą do Ełku i Giżycka.

więcej na Olsztyn24.com  http://www.olsztyn24.com/news/26182-lewica-na-plazy.html