Olsztyn24.com : W Olsztynie głosowano na szefa SLD w kraju

Olsztyn24.com : W Olsztynie głosowano na szefa SLD w kraju

2222.20160117045223-800x400W całym kraju w sobotę (16.01) działacze Sojuszu Lewicy Demokratycznej oddawali głosy w wyborach na szefa tego ugrupowania. Wybory zorganizowano także w Olsztynie w siedzibie Rady Wojewódzkiej SLD.

W wyniku ubiegłorocznych wyborów parlamentarnych koalicja Zjednoczona Lewica, w której skład wchodził SLD, nie weszła do sejmu. Zgodnie z zapowiedzią dotychczasowego przewodniczącego SLD, po wyborach miała nastąpić zmiana na tym stanowisku, zaś sam Leszek Miller zapowiedział, że nie będzie ubiegał się o reelekcję. Ustalono, że – po raz drugi w historii partii – głosowanie będzie powszechne wśród członków SLD.Kilkudziesięciu działaczy Sojuszu wybierało spośród 10. kandydatów, w tym tak znanych postaci jak Jerzy Wenderlich, Joanna Senyszyn, Krzysztof Gawkowski czy Włodzimierz Czarzasty. Według nieoficjalnych informacji w Olsztynie najwięcej zwolenników zdobył ten ostatni. Jeśli żaden z kandydatów nie zdobędzie bezwzględnej większości, co najmniej połowy ważnie oddanych głosów, odbędzie się II tura na kongresie SLD 23 stycznia, a uczestniczyć w niej będzie dwóch kandydatów z największą liczbą głosów.

W Olsztynie głosowano na szefa SLD w kraju – Olsztyn24

W głosowaniu w Olsztynie uczestniczyli politycy lokalnego SLD, w tym także prof. Tadeusz Iwiński, do ubiegłorocznych wyborów wieloletni poseł z Warmii i Mazur, radny miejski Krzysztof Kacprzycki oraz radny wojewódzki Marcin Kulasek.
Jak podał portal trybuna.eu, Kulasek ma szansę, w przypadku wyboru Włodzimierza Czarzastego, na objęcie funkcji sekretarza generalnego ugrupowania.

barjas


więcej na Olsztyn24.com : http://www.olsztyn24.com/news/27224-w-olsztynie-glosowano-na-szefa-sld-w-kraju.html