Olsztyn24.com : Zarząd województwa otrzymał absolutorium – jednogłośnie!

Olsztyn24.com : Zarząd województwa otrzymał absolutorium – jednogłośnie!

ico

VIII sesja Sejmiku Województwa – przed głosowaniem nad absolutorium

Zarząd województwa warmińsko-mazurskiego uzyskał absolutorium za wykonanie budżetu województwa w 2014 roku. Taką decyzję podjęli dzisiaj (24.06) radni Sejmiku Województwa podczas VIII sesji sejmiku. 

Za udzieleniem absolutorium głosowało 29. radnych z 30. obecnych na sali (jeden nie oddał głosu) z klubów Platformy Obywatelskiej, Polskiego Stronnictwa Ludowego i Sojuszu Lewicy Demokratycznej oraz, ku niemałemu zdziwieniu osób obecnych na sesji, klubu Prawo i Sprawiedliwość. Zakoczenie to było tym większe, że PiS przy poprzednich głosowaniach, dotyczących budżetów za 2013 i 2012 rok, opowiedziało się przeciwko udzieleniu absolutorium zarządowi województwa, zaś podczas głosowania 2011 radni klubu wstrzymali się od głosu.Ze sprawozdaniem z realizacji budżetu przedstawionym przez marszałka Gustawa Marka Brzezina, przebiegiem dyskusji nad projektami uchwał o przyjęciu sprawozdania marszałka i udzieleniu zarządowi województwa absolutorium, można zapoznać się oglądając nagrane przez nas podczas dzisiejszej sesji sejmiku filmy, które wkrótce udostępnimy.

 

Więcej na Olsztyn24.com http://www.olsztyn24.com/news/25913-zarzad-wojewodztwa-rowniez-otrzymal-absolutorium—jednoglosnie.html