„Boże, zabrałeś nie tego Kaczyńskiego”. Na tle baneru z takim hasłem wystąpił w piątek Donald Tusk w Poznaniu. Obok napisu znalazł się wizerunek znanego terrorysty „Unabombera”, który zmarł przed kilkoma dniami i nazywał się Theodor „Ted” Kaczynski.

Podczas swojego wystąpienia lider Platformy Obywatelskiej kolejny raz posługiwał się hejtem względem wyborców i polityków PiS. W sposób szczególny „potraktował” Jarosława Kaczyńskiego. Powielając kłamstwa agitował przeciwko rządzącym wykorzystując temat aborcji.

Można powiedzieć, że w Poznaniu poczucie humoru mają zbyt czarne niż powinni. Ale mi nie było do śmiechu. Nikomu nie można życzyć śmierci. Również wrogowi politycznemu.

Nie wiem, czy Tusk dostrzegł i zrozumiał ten transparent. Wydaje się jednak, że organizatorzy powinni go zauważyć i poprosić o jego usunięcie. To standardowa procedura, gdy pojawiają się transparenty z nieakceptowalnymi treściami.

To nie był jednak jedyny przypadek braku spostrzegawczości organizatorów. PO ma plakaty PiS=drożyzna, żółty napis na czerwonym tle. W Poznaniu na wiecu był transparent PO+PiS=drożyzna. Tego też nie wyłapano i nie usunięto. Po prostu na dużych wiecach pewne sprawy robią się znacznie trudniejsze. Więc nie zakładałbym, że brak reakcji na jakiś transparent wynikał ze złej woli.

Ja panu Kaczyńskiemu życzę, aby przestał rządzić Polską już w październiku. Ale życzę mu również, aby na politycznej emeryturze dożył w zdrowiu godnego wieku. Ta polityczna emerytura dla wielu PiS-owców może być niezbyt spokojna, bowiem Trybunał Stanu będzie miał co robić. Ale mówimy o działaniach mieszczących się w normach Konstytucji.

Wszyscy wiedzieliśmy, że ta kampania będzie ostra i brutalna. Są jednak pewne granice, których nie wolno przekraczać. Nikomu nie wolno życzyć śmierci, nie wolno podżegać do nienawiści. Po wyborach wszyscy wciąż będziemy żyć razem w jednym państwie.

Marcin Kulasek, Poseł na Sejm RP, Sekretarz Generalny Nowej Lewicy

Więcej na olsztyn.com.pl https://www.olsztyn.com.pl/artykul,opinie-marcin-kulasek-z-nowej-lewicy-kaczynskiemu-zycze-zdrowia-i-rychlej-emerytury,37803.html?fbclid=IwAR0igiwkvN81LWuX33MIJ4PcINBd8Gb9vm5TJjNcRccaCrK66fgjqmxLl6E