Podpisanie porozumienia #LewicaRazem!

Podpisanie porozumienia #LewicaRazem!

1. 540d50815e4e26 września 2014 r., na Stadionie Narodowym, w Sali Londyn odbyło się spotkanie sygnatariuszy rezolucji I Kongresu Polskiej Lewicy. W spotkaniu uczestniczyła delegacja Sojuszu z Warmii i Mazur.
Kilkadziesiąt partii, oraganizacji i stowarzyszeń porozumiało się z SLD w sprawie koalicji podczas zbliżających się wyborów samorządowych. Porozumienie #LewicaRazem stało się faktem 06 września na Stadionie Narodowym!
Lider SLD Leszek Miller z zadowoleniem powitał Ryszarda Kalisza, zapewniając że wrócił on do przyjaciół. Podkreślił, że z Kaliszem łączą go dni wielkiej współpracy, ale i nieporozumień. Miller podkreślił jednak, że przyszłość ważniejsza jest niż najbardziej przykre wspomnienia.
Nie ma wroga na lewicy, są tylko siostry i bracia chwilowo odłączeni – mówil szef SLD. Miller w swoim programowym przemówieniu mówił o nowoczesnym samorządzie i konieczności realizacji lewicowego programu właśnie na najniższym szczeblu władzy. Zamiast mody na fontanny i aquaparki – moda na godne, zdrowe życie, równe szanse i zrównoważony rozwój – powiedział przewodniczący Sojuszu. 4. 540d5135d5bb5
Szef sztabu wyborczego Krzysztof Gawkowski zaznaczył, że ci, którzy chcą dołączyć do porozumienia, mają jeszcze szanse. Zapewnił, że dla wszystkich, którzy zbłądzili, wciąż jest miejsce w komitecie wyborczym.
Głos zabrał również szef stowarzyszenia Dom Wszystkich Polska, Ryszard Kalisz, który przekonywał, że zjednoczona lewica może przeciwstawiać się konserwatywnej polskiej prawicy. Lewica umożliwi ludziom życie w dowolny, nienarzucony przez polski parlament i biskupów sposób – mówił do zebranych na Stadionie Narodowym osób.