Polki znów będą bezpieczne!

Polki znów będą bezpieczne!

Gdy dwie największe partie robią wszystko, by zantagonizować społeczeństwo, podgrzać podziały, zniechęcić jednych do drugich, Lewica cały czas spokojnie pracuje nad programem. W ten weekend kobiety Lewicy zorganizowały konwencję,  na której liderki przedstawiły pakiet Bezpieczna Polka. Postanowiliśmy skoncentrować się na problemach tej części społeczeństwa, która rzadziej znajduje się w centrum zainteresowania polityków. 

Dziś polskie kobiety boją się o swoją przyszłość, boją się zachodzić w ciążę, boją się o życie swoich córek i wnuczek. Wszystko z powodu wyroku Trybunału Konstytucyjnego Julii Przyłębskiej, który delegalizując przesłankę eugeniczną do aborcji sprawił, że każdy lekarz woli pięć razy się zastanowić czy może ratować kobietę, choć prawo mu tego nie zabrania, a wręcz nakazuje. Jednak po wyroku TK lekarze boją się siepaczy Ziobry, którzy mogą w każdej w chwili wtargnąć do gabinetów, by kontrolować dokumentację medyczną. To nie żarty, tak było.

Tymczasem Polki mają prawo czuć się w swoim kraju bezpiecznie. Nie mogą drżeć ze strachu, że trudna ciąża, to wyrok śmierci. M.in. dlatego Lewica zaproponowała pakiet Bezpieczna Polka. Oto nasze postulaty.

1.Bezpłatna antykoncepcja zwykła i tabletka “dzień po” bez recepty;

2.Całkowita refundacja in vitro; 

3.Wysokie standardy opieki okołoporodowej i bezpłatne badania prenatalne; 

4.Walka z przemocą i zmiana definicji gwałtu;

5. Bezpłatne środki do higieny menstruacyjnej dostępne w instytucjach publicznych; 

6. Edukacja o zdrowiu i seksualności;

7. Urlop menstruacyjny;

8. Równość płac kobiet i mężczyzn; 

9. Renta wdowia ;

10.Natychmiastowe ściąganie alimetnów; 

11.Legalna aborcja “bez kompromisów”;

12.Zniesienie karania za aborcję; 

13. Świecka ochrona zdrowia; 

14. Zniesienie klauzuli sumienia. 

Choć jestem mężczyzną, apeluję do Polek, by poszły jesienią na wybory. Jeśli Lewica będzie współrządzić przywrócimy Polkom wolność, którą odebrał im rząd PiS. Koniec z urządzaniem Polkom życia przez facetów w garniturach. Lewica przywróci głos i prawa wszystkim kobietom. 

Marcin Kulasek, Poseł na Sejm RP, Sekretarz Generalny Nowej Lewicy

Więcej na TKO.pl https://tko.pl/203230,2023,06,26,polki-znow-beda-bezpieczne