Polskie Radio 24: Marcin Kulasek: skończyła się hegemonia PO na opozycji

Polskie Radio 24: Marcin Kulasek: skończyła się hegemonia PO na opozycji

– Niestety widzimy straszny atak ludzi związanych z tym ugrupowaniem na nas za poparcie ratyfikacji. Ale przypomnę, że oprócz Lewicy za ratyfikacją europejskiego Funduszu Odbudowy głosowało PSL i ugrupowanie pana Hołowni – mówił w Polskim Radiu 24 poseł Lewicy Marcin Kulasek.

Ustawa w sprawie ratyfikacji decyzji o zasobach własnych Unii Europejskiej zostanie rozpatrzona 27 maja. Na początku obrad Senat głosami senatorów opozycji parlamentarnej odrzucił wniosek klubu Prawa i Sprawiedliwości, aby punkt ten został rozpatrzony w tym tygodniu. W Polskim Radiu 24 o działaniach opozycji w sprawie Funduszu Odbudowy mówił poseł Lewicy Marcin Kulasek.

“Wściekły atak KO na Lewicę”

Gość PR24 podkreślił, że – wbrew temu, co zarzuca Lewicy część polityków PO oraz sprzyjających jej mediów – Lewica nie zamierza wchodzić w koalicję z Prawem i Sprawiedliwością. Jednak, jak podkreślił, zmieniła się także sytuacja na opozycji.

– Na opozycji pewne rzeczy się skończyły. Skończyła się hegemonia Platformy Obywatelskiej. Z tym mamy od jakiegoś czasu do czynienia. Niestety widzimy straszny atak ludzi związanych z tym ugrupowaniem na nas za poparcie ratyfikacji. Ale przypomnę, że oprócz Lewicy za ratyfikacją europejskiego Funduszu Odbudowy głosowało PSL i ugrupowanie pana Hołowni. Natomiast wściekły atak ze strony Koalicji Obywatelskiej, Platformy Obywatelskiej jest na Lewicę – mówił Marcin Kulasek.

Jak Lewica zagłosuje w Senacie?

Pytany o plany Senatu dotyczące ustawy ratyfikującej Fundusz Odbudowy, podkreślił, że senatorowie Lewicy z pewnością będą głosować spójnie z tym, jak głosowali posłowie tej formacji. Zauważył, że jako Lewica, tworzą jeden klub parlamentarny i odwrotne głosowanie lewicowych senatorów niż lewicowi posłowie byłoby bez sensu.

– Mam nadzieję, że wśród senatorów Koalicji Obywatelskiej przyjdzie ta refleksja i rzeczywiście zagłosują za tym, żeby Polska, Polacy otrzymali te pieniądze. One w tej chwili, w tej sytuacji są wręcz niezbędne do prawidłowego funkcjonowania odbudowy pokryzysowej – mówił Marcin Kulasek.

 

więcej w Rozmowie PR24: https://www.polskieradio24.pl/130/5819/Artykul/2732915,Marcin-Kulasek-skonczyla-sie-hegemonia-PO-na-opozycji