Poparcie dla Magdaleny Ogórek

Poparcie dla Magdaleny Ogórek

11121266_961213590578260_1918362517_n30 kwietnia 2015 r. w samo południe w siedzibie W-M Rady Wojewódzkiej SLD w Olsztynie odbyła się konferencja prasowa popierająca kandydatkę SLD na urząd Prezydenta RP – dr Magdalenę Ogórek.

W konferencji uczestniczyli przedstawiciele Sojuszu na Warmii i Mazurach: Przewodniczący W-M Rady Wojewódzkiej SLD, b. Senator RP – Władysław Mańkut, Poseł na Sejm RP – Prof. Tadeusz Iwiński i Sekretarz W-M Rady Wojewódzkiej, Radny Sejmiku Województwa – Marcin Kulasek.

Magdalena Ogórek jest jedyną kandydatką lewicy, jedyną kobietą wśród kandydatów. Jest symbolem rzeczywistej zmiany pokoleniowej. Tylko wybór Magdaleny Ogórek, kandydatki spoza dwóch zaciekle zwalczających się plemion politycznych, może zapewnić prawdziwą zgodę narodową, a Polakom zapewni prezydenturę przyszłości zamiast prezydentury kotylionowej – mówili przedstawiciele Sojuszu na konferencji.

Magdalena Ogórek choć jest kandydatką niezależną, popieraną i wspieraną przez SLD, nie była członkiem partii politycznej w przeciwieństwie do swoich konkurentów (B. Komorowski był w PO, A. Duda jest w PiS). Kandydowała z list wyborczych SLD w 2011 r. do parlamentu i od wielu lat współpracuje z SLD.11198983_961213550578264_611843907_n

Struktury SLD zebrały ponad pół miliona podpisów poparcia pod kandydaturą M. Ogórek – jest to trzeci wynik! W województwie warmińsko-mazurskim SLD zebrało ponad 20 tys. podpisów poparcia pod naszą kandydatką.

Swój program M. Ogórek adresuje do szerszych niż lewica i SLD grup społecznych, bo taki jest charakter wyborów prezydenckich. Kandydatka apeluje w nim do różnych grup społecznych, a jej kandydatura ma na celu rozszerzenie bazy wyborczej SLD, przede wszystkim o młode pokolenie.

Postulaty podnoszone w kampanii wyborczej M. Ogórek powielają pozostali konkurenci. Prezydent Komorowski mówi o potrzebie „prawa dla obywateli” i zmianie prawa podatkowego (dokładnie o tym mówi kandydatka SLD) o przedsiębiorczości i innowacyjności oraz zapowiada, że kolejna jego kadencja będzie poświęcona młodym ludziom. Z kolei kandydat PiS A. Duda zaczął mówić o podwyższeniu kwoty wolnej od podatku. M. Ogórek zaproponowała kwotę wolną na poziomie 20 tys. zł. SLD zmodyfikował ten postulat proponując „zero” podatku dla osób o dochodzie do 20 tys. zł rocznie (3 mln osób) i proponując likwidację kwoty wolnej dla osób o dochodzie powyżej 85 tys. zł rocznie. Na tej propozycji skorzystają emeryci, renciści i osoby o najniższych zarobkach.

Podczas konferencji przedstawiono również list Kandydatki i jej Sztabu Wyborczego, który został przekazany na ręce Przewodniczącego W-M RW SLD Władysława Mańkuta, a który zawierał podziękowania dla struktur SLD na Warmii i Mazurach za zbieranie podpisów i kampanię na jej rzecz.

Kandydaturę dr Magdaleny Ogórek możemy oceniać jedynie po efektach wyborczych, a te będą widoczne 10 maja. Zachęcamy aby polska lewica społeczna, której szacuje się, jest w naszym kraju ok. 30% w dniu wyborów zagłosowała na jedyną kandydatką lewicy – dr Magdalenę Ogórek.

Każdy komu nie obce są lewicowe poglądy, kto ma „serce po lewej stronie” głosuje 10 maja 2015 r. na „POLSKĘ od NOWA”, głosuje na dr Magdalenę Ogórek.

Marcin Kulasek

Fot. Bartłomiej Jasiński