Posłowie o konsultacjach w sprawie relokacji uchodźców.

Posłowie o konsultacjach w sprawie relokacji uchodźców.

O zaproszeniu przez premiera Mateusza Morawieckiego wszystkich klubów i kół parlamentarnych na konsultacje w sprawie unijnego mechanizmu relokacji uchodźców dyskutowali goście Porannych Pytań Radia Olsztyn. Gośćmi Krzysztofa Kaszubskiego byli poseł  PiS Wojciech Kossakowski i poseł Nowej Lewicy Marcin Kulasek.

Poseł PiS Wojciech Kossakowski przekonywał, że spotkanie dotyczy ważnej sprawy.

Rząd Prawa i Sprawiedliwości nie zgodzi się na żadne eksperymentalne kwoty, siłowe relokacje i przymusowe opłaty względem uchodźców. Nasze stanowisko jest jasne. Premier chce się spotkać z opozycją, z osobami, które są tym zainteresowane – żeby porozmawiać, by Polska mówiła jednym głosem

– dodał poseł Kossakowski.Poseł Nowej Lewicy Marcin Kulasek potwierdził, że jego partia nie wybiera się spotkanie z premierem.

Lewica nie wybiera się na to spotkanie, które ma dotyczyć problemu propagandowego, a nie realnego. Tak naprawdę premier Morawiecki zaprasza na spotkanie na temat zagrożeń wynikających z przymusowej relokacji uchodźców, ale ten mechanizm nie będzie dotyczył Polski

– powiedział Marcin Kulasek.Zdaniem premiera mechanizm przymusowej relokacji jest „zagrożeniem dla Polski”, a siły polityczne powinny w tej sprawie wyrazić „jasne stanowisko”.Tematem porannej rozmowy było też planowane referendum w sprawie unijnego mechanizmu relokacji uchodźców.

To też jest pole do dyskusji, my chcemy dyskutować. Lewica zarzuca, że nic nie robimy, ale kiedy premier zaprasza opozycję do siebie, by porozmawiać, pojawiają się pytania różnego rodzaju (…)

– powiedział poseł Wojciech Kossakowski.Poseł Marcin Kulasek uważa, że referendum to gra polityczna PiS.

PiS straszyło Polaków migrantami i uchodźcami, teraz próbuje to powtórzyć. Po prostu chce wygrać wybory, a nie ma pomysłu co z tym zrobić (…)

– mówił poseł.W połowie czerwca Sejm przyjął uchwałę wyrażającą sprzeciw wobec unijnego mechanizmu relokacji nielegalnych migrantów. Prezes PiS Jarosław Kaczyński oświadczył w Sejmie, że kwestia relokacji migrantów w Unii Europejskiej musi być przedmiotem referendum.

Marcin Kulasek, Poseł na Sejm RP, Sekretarz Generalny Nowej Lewicy

Więcej na radioolsztyn.pl https://radioolsztyn.pl/poslowie-o-konsultacjach-w-sprawie-relokacji-uchodzcow-posluchaj-porannych-pytan/01704862?fbclid=IwAR3JDZ4lKz7syl66bsrGXynXyHeQraKPzcVYYZ4f6U5k1d_TqU6eOxNyQcQ