Radio Olsztyn: Przedłużenie obostrzeń i dodatkowe 200 mln złotych dla samorządów.

Radio Olsztyn: Przedłużenie obostrzeń i dodatkowe 200 mln złotych dla samorządów.

opis

Fot. Agnieszka Chmielewska

Jeden na Jednego, czyli słowne starcie przedstawiciela opozycji z przedstawicielem partii rządzącej.

Z zaproszenia Andrzeja Piedziewicza skorzystali:

  • poseł Marcin Kulasek, Lewica
  • poseł Jerzy Małecki, Prawo i Sprawiedliwość.

Temat 1

Mamy przedłużenie obowiązywania obostrzeń związanych z epidemią. Obecne zasady, które miały obowiązywać do jutra, zostaną z nami przynajmniej tydzień dłużej, do 18 kwietnia. Przedłużenie restrykcji było zaskoczeniem, czy należało się tego spodziewać?

Co będzie po 18 kwietnia? Zacznie się luzowanie? Co z województwem warmińsko-mazurskim – nie mamy już najgorszej sytuacji w kraju – czy można więc liczyć na szybsze odmrażanie u nas niż gdzie indziej?

Temat 2

Dodatkowe 200 mln złotych dla samorządów z Warmii i Mazur obiecuje wicepremier Jarosław Gowin. Dziś zapowiedział, że Ministerstwo Rozwoju, pracy i Technologii przygotowało projekt takiego wsparcia – na wzór tego, które otrzymały gminy górskie – za lockdown naszego województwa w lutym bieżącego roku. Żeby uruchomić te środki, potrzebna jest jeszcze decyzja całego rządu. Czy taka decyzja zapadnie?

Premier Mateusz Morawiecki pytany o ten projekt na spotkaniu w Skierniewicach przyznał, że go nie zna i odpowiedział dość wymijająco, zwracając uwagę, że „programy Prawa i Sprawiedliwość są bardzo szerokie w zakresie wsparcia mniejszych gmin i powiatów”.

Posłuchaj audycji Jeden na Jednego: Przedłużenie obostrzeń i dodatkowe 200 mln złotych dla samorządów. Posłuchaj audycji Jeden na Jednego : Radio Olsztyn