Radio Olsztyn: SLD zarejestrowało kandydatów do sejmiku wojewódzkiego

Radio Olsztyn: SLD zarejestrowało kandydatów do sejmiku wojewódzkiego

Marcin-Kulasek-SLDMarcin Kulasek (SLD). Fot. Łukasz Węglewski

Warmińsko-mazurskie SLD zarejestrowało listy kandydatów do sejmiku województwa. Oprócz znanych w regionie partyjnych działaczy, na listach znalazł się na m.in. były siatkarz i komentator sportowy Ireneusz Nalazek.

Szef regionalnego SLD Władysław Mańkut poinformował, że na listach komitetu SLD Lewica Razem do sejmiku województwa warmińsko-mazurskiego znalazło się 60 kandydatów: 30 kobiet i 30 mężczyzn.

Listę w okręgu olsztyńskim otwiera sekretarz Warmińsko-Mazurskiej Rady Wojewódzkiej SLD Marcin Kulasek. Na co dzień jest on pracownikiem Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa. Z tego okręgu kandyduje też były siatkarz i komentator sportowy Ireneusz Nalazek oraz szefowa Rady Organizacji Pozarządowych Monika Falej. Ze startu do sejmiku zrezygnował były marszałek i obecny radny wojewódzki Andrzej Ryński, który kandyduje na prezydenta Olsztyna.

W okręgu elbląskim kandydatem nr 1 do sejmiku jest szef regionalnego SLD i dotychczasowy radny sejmiku – Włodzimierz Mańkut. W okręgu obejmującym m.in. Ostródę, Iławę i Nowe Miasto Lubawskie pierwsze miejsce na liście otrzymał były poseł i były działacz samorządowy Jan Antochowski. Obecnie zajmuje się on m.in. inwestycjami w energetykę odnawialną.

Listę SLD do sejmiku z okręgu mazurskiego otwiera dotychczasowy radny i były senator Wiesław Pietrzak. W okręgu tzw. południowym, obejmującym m.in. Szczytno, pierwsze miejsce przypadło związanemu z Giżyckiem Wiesławowi Kowalskiemu. Mańkut zapewnił, że kolejne miejsca na listach zostały przydzielone rolnikom i ludziom zawodowo związanym z rolnictwem czy członkom ludowych zespołów.

Oprócz Ryńskiego ze startu w wyborach do sejmiku zrezygnował też dotychczasowy radny Jarosław Maśkiewicz, który będzie startował z list do władz powiatu iławskiego. (pap/m’dob/łw)

więcej na Radio Olsztyn: http://ro.com.pl/sld-zarejestrowalo-kandydatow-do-sejmiku-wojewodzkiego/01159447