Sondaż TNS: Najwyższe poparcie SLD od trzech lat!

Sondaż TNS: Najwyższe poparcie SLD od trzech lat!

sodażGdyby wybory do Sejmu odbyły się w październiku, to SLD może liczyć na 14 proc. poparcia, wynika z najnowszego sondażu TNS Polska. To najwyższe od trzech lat poparcie dla partii Leszka Millera w tym badaniu.

Wybory do Sejmu wygrałaby Platforma Obywatelska z 28 proc. poparcia, przed PiS z 27 proc. głosów. Poparcie dla PO wzrosło o 1 punkt, a dla PiS zmalało o 4 punkty.

TNS Polska podkreśla, że dotychczas najwyższy wynik Sojuszu w cyklicznych sondażach prowadzonych przez tę pracownię po wyborach parlamentarnych 2011 r. wynosił 12 proc. We wrześniu SLD uzyskał 10 proc.

Z październikowego badania wynika, że do parlamentu nie wszedłby Twój Ruch, zdobywając 2 proc. (w poprzednim miesiącu 4 proc.). Poza sejmem znalazłyby się też Kongres Nowej Prawicy (3 proc., spadek o 2 pkt proc.) i Ruch Narodowy (2 proc., wzrost o 1 pkt proc.).

Sondaż przeprowadzono 3-8 października 2014 roku na ogólnopolskiej, reprezentatywnej próbie 965 mieszkańców Polski w wieku 18 i więcej lat. Preferencje partyjne badano wśród osób deklarujących “zdecydowanie” lub “raczej” zamiar uczestniczenia w wyborach.