Sondaż TNS: SLD zyskuje kolejne 4%!

Sondaż TNS: SLD zyskuje kolejne 4%!

Najnowsze badania TNS Polska wskazuje na zmniejszego przewagi PiS nad PO. Najwięcej zyskuje Sojusz Lewicy Demokratycznej. Na partię Jarosława Kaczyńskiego chce głosować 31%, a na ugrupowanie Donalda Tuska – 26%. W porównaniu z lipcem, poparcie dla PiS spadło o 4 %, a dla Platformy – wzrosło o 3 %. Sondaż uwzględnia zjednoczenie prawicy (ankietowani mogli wybrać wspólną listę PiS, SPZZ i PRJG).
Najwięcej zyskuje także SLD. Partia Leszka Millera może liczyć na 4 punkty procentowe więcej niż w poprzednim miesiącu (obecnie 12%). Na kolejnym miejscu z wynikiem 7% plasuje się PSL. Do Sejmu nie wchodzą natomiast; Twój Ruch (2%, bez zmian) i KNP – 3% (spadek o 2%). 18% osób jest niezdecydowanych.
W badaniu preferencji partyjnych udział wzięli respondenci deklarujący, że „zdecydowanie” lub „raczej” wezmą udział w wyborach. Zamiar oddania głosu zadeklarowało w sierpniu w sposób zdecydowany 17 proc. badanych; 33 proc. twierdzi, że raczej poszłoby do urn. 22 proc. badanych zdecydowanie nie zamierza brać udziału w wyborach, a 16 proc. – raczej nie. 12 proc. respondentów nie ma zdania na ten temat. Sondaż przeprowadzono w dniach 8-14 sierpnia techniką wywiadów bezpośrednich wspomaganych komputerowo na ogólnopolskiej reprezentatywnej próbie 962 mieszkańców Polski.