Sprawa tzw. olsztyńskich szubienic budzi wielkie emocje

Sprawa tzw. olsztyńskich szubienic budzi wielkie emocje

#PunktWidzenia na antenie TVP3 Olsztyn w programie mówiłem

Sprawa tzw. olsztyńskich szubienic budzi wielkie emocje. Są one związane obecnie z sytuacją międzynarodową, w tym napaścią Rosji na Ukrainę. Zdania mieszkańców i mieszkanek Olsztyna są podzielone.

#Lewica jednak przez lata broniła dzieła Dunikowskiego. Z jednej strony ze względu na autora monumentu, z drugiej ze względu na niechęć do wymazania śladów trudnej historii. Historia Warmii i Mazur zawsze bowiem była skomplikowana.

Widać, że mamy do czynienie z przejściem Prawo i Sprawiedliwość w tryb kampanii wyborczej. I widać, że kampania, która będzie niezwykle brutalna i skoncentrowana na atakach. PiS postanowił wziąć na cel przeszłość, w tym przypadku przeszłość Donalda Tuska.

Ja nie jestem rzecznikiem pana Tuska nie jestem też zwolennikiem mówienia o przeszłości. Zawsze najbliżej było mi do Prezydenta Kwaśniewskiego i jego hasła: Wybierzmy przyszłość. Wolę rozmawiać o wizji państwa po PiS, a nie o przeszłości.

Przekazanie Abramsów ma jednak nie tylko wymiar militarny ale i polityczny. To jednoznaczna informacja, deklaracja wsparcia Ukrainy. A także komunikat wysłany Rosji, że Amerykanie tej wojny nie odpuszczą, nie zostawią Ukrainy na pastwę Rosji.

Równie ważną wiadomością jest ta o przekazaniu Ukrainie Abramsów, to znakomita decyzja prezydenta Bidena. Pamiętajmy, że to supernowoczesne czołgi, podobnie jak Leopardy znacznie lepsze od tego czym dysponują Rosjanie.

Marcin Kulasek, Poseł na Sejm RP, Sekretarz Generalny Nowej Lewicy