Kampania wyborcza lewicy trwa w najlepsze. Targowisko w Nidzicy było pierwszym przystankiem Leszka Millera podczas wizyty na Warmii i Mazurach. Szef Sojuszu zrobił tam zakupy, oczywiście nie zapominając o ogórkach. Nic dziwnego, bo to właśnie ogórek, a dokładnie Magdalena Ogórek jest powodem odwiedzin szefa SLD.

Według sondaży kandydatka sojuszu może liczyć na 4 proc. poparcia. SLD chce to zmienić. Służyć temu mają takie wizyty oraz polityczna ofensywa, która ruszyć ma w środę. To właśnie wtedy na ekranach telewizorów pojawi się nowy spot wyborczy.
Były premier przekonywał w Olsztynie, że jest pewny drugiej tury, w której znajdzie się miejsce dla kandydatki jego partii. Przekonać wyborców mają priorytety Magdaleny Ogórek, czyli praca nad zmianą prawa i systemu podatkowego. Wsparcie SLD, poza kampanią w terenie, widać także w sejmie. Powstał projekt ustawy, w którym lewica domaga się zwolnienia z podatku dochodowego wszystkich tych, którzy zarabiają mniej niż 1750 zł.

Magdalena Ogórek o innych pomysłach ma opowiedzieć osobiście. Na Warmii i Mazurach zjawi się niebawem. 25 kwietnia odwiedzi Elbląg, a 6 maja zawita do Olsztyna.

 Więcej na TVP Olsztyn: http://olsztyn.tvp.pl/19653315/szef-sld-wspiera-kampanie-magdaleny-ogorek