Dymisje generałów i kampania wyborcza w rządowych inwestycjach w Jeden na Jednego

Dymisje generałów i kampania wyborcza w rządowych inwestycjach w Jeden na Jednego

Czy generalskie dymisje mogą mieć wpływ na wynik wyborów oraz ile polityki jest w rządowych inwestycjach? O tym dyskutowali goście audycji Jeden na Jednego na antenie Radia Olsztyn.

We wtorek do dymisji podał się szef Sztabu Generalnego generał Rajmund Andrzejczak oraz Dowódca Operacyjny Rodzajów Sił Zbrojnych generał Tomasz Piotrowski. Również we wtorek powołano ich następców – szefem sztabu został generał Wiesław Kukuła, dowódcą operacyjnym generał Maciej Klisz.

Poseł PiS Robert Gontarz uważa, że termin zmiany jest niekorzystny.

To było dosyć zaskakujące, raczej nie powinno mieć miejsca przed samymi wyborami. Od razu nasuwa się taki wątek czysto polityczny. Niemniej karygodne zachowanie Donalda Tuska o rzekomej fali odejść oficerów – mówił.

Poseł Nowej Lewicy Marcin Kulasek stwierdził zaś, że ta dymisja nie jest korzystna dla opozycji.

Dla opozycji nie jest na rękę powołanie nowych dowódców przed wyborami. Jeśli wynik wyborczy będzie taki, że Polacy powierzą rządzenie opozycji, to nowy szef MON zostanie ze starymi dowódcami wojska. To raczej jest na rękę PiS-owi niż opozycji – powiedział.

Ostatnie tygodnie przyniosły rozstrzygnięcia kilku rządowych programów inwestycyjnych, w tym Funduszu Inwestycji Strategicznych, z którego województwo warmińsko-mazurskie otrzyma ponad 1 mld 146 mln złotych. Poseł Nowej Lewicy na antenie Radia Olsztyn uważa, że rozstrzyganie tych programów właśnie teraz to działanie polityczne.

Myślę, że to próba zdobycia elektoratu, który jednak poznał się na Prawie i Sprawiedliwości. Dlaczego to jest robione kilka dni przed wyborami? To jest jednoznaczne – zaznaczył.

Robert Gontarz odpowiedział, że nie należy łączyć rządowych programów z wyborami.

Tu nie chodzi o to, że te inwestycje będą realizowane i te pieniądze zostają przekazywane w czasie kampanii wyborczej. Przypominam, że to ósma edycja Rządowego Funduszu Inwestycji Strategicznych. Te inwestycje są realizowane w sposób ciągły

Marcin Kulasek, Poseł na Sejm RP, Sekretarz Generalny Nowej Lewicy

Moja wypowiedź dla https://radioolsztyn.pl/dymisje-generalow-i-kampania-wyborcza-w-rzadowych-inwestycjach-w-jeden-na-jednego/01722622?fbclid=IwAR3NyEvgi9PX8vqNLR0lvZjFX6ypCy_-IQfek_xPnY1DlYFXSzlBKOVDr-M