Głosujmy sercem

Głosujmy sercem

Za kilka dni najważniejsze wybory od dekad. Dla młodych wyborców to nawet  najważniejsze wybory w życiu. Po raz pierwszy od 2015 roku szansa na odsunięcie PiS-u od władzy jest realna, a nie iluzoryczna. Partie opozycji demokratycznej wykonują w kampanii swoją pracę. Zawarliśmy swoisty pakt o nieagresji. Bo wróg jest gdzie indziej. Za nami osiem lat rządów PiS. Wystarczy.

Ważne jest to kto zajmie pierwsze miejsce. Ale bardzo istotna jest też rywalizacja o miejsce trzecie. Jeśli mają Państwo lewicowe przekonania to głos na Lewicę jest najrozsądniejszym wyborem. Wyprzedzenie przez Lewicę Konfederacji skutecznie blokuje PiS-owi drogę do stworzenia. I otwiera drogę do rządu demokratycznej opozycji. To jest cel tych wyborów.

Lewica będzie w przyszłym rządzie gwarantem kilku spraw. Są to z pewnością prawa kobiet, które będą w centrum uwagi lewicowych ministrów. Jest niezwykle ważne, aby w sprawie rozdziału Kościoła od Państwa przejść od słów do czynów. Tylko lewica skutecznie przypilnuje po wyborach świeckości państwa. Jednym z głównych przesłań naszej kampanii był projekt budowy 300 tysięcy mieszkań na tani wynajem. Nie zapominamy o rencie wdowiej, czyli rozwiązaniu, które pozwoli wdowom zachować swoją emeryturę i otrzymywać połowę świadczenia po zmarłym. To są konkrety, które gwarantuje Lewica. Od państwa zależy czy będą realizowane.

Marcin Kulasek, Poseł na Sejm RP, Sekretarz Generalny Nowej Lewicy

Moja wypowiedź dla Gazeta Olsztyńska