Marcin Kulasek: Chcemy doprowadzić do Kongresu Polskiej Lewicy

Marcin Kulasek: Chcemy doprowadzić do Kongresu Polskiej Lewicy

Nowy sekretarz generalny, Marcin Kulasek o sytuacji SLD: „Gdybyśmy poszli sami do wyborów, to efekt mógłby być jeszcze gorszy. Graliśmy o wszystko, zabrakło 0,45 proc. Zjednoczona Lewica była potrzebna, choć nie wiem, czy w tej dokładnie formule będziemy chcieli dalej współpracować.
Myślę, że tu odpowiedź przyniesie kongres lewicy polskiej, do którego chcemy doprowadzić razem z przewodniczącym Czarzastym. Jednak chcemy wspólnie, jako jeden front lewicowy, wystartować przeciwko temu, co robi polska prawica, co robi z gospodarką, z naszym krajem. Teraz priorytetem dla nas jest aktywizacja struktur terenowych, przekonanie działaczy w terenie, że musimy razem podnieść lewicę z kolan. Bo jest miejsce w Polsce na lewicę, na SLD.
(…) Musimy zacząć pracę na dole, wyjść do ludzi i przekonać ich, że w Polsce jest miejsce na lewicę. Musimy zacząć budować lewicę od nowa z nowymi ludźmi, z nowymi władzami. Dziś wiemy, że sytuacja polityczna w naszym kraju wyglądałby inaczej, gdyby w koalicji lewicowej była też z nami Partia Razem.
(…) Ale dalej twierdzę, że jest miejsce dla lewicy, tylko musimy znaleźć swoją tożsamość, mieć jedną wspólną ofertę całej lewicy, wszystkich formacji. Postulaty muszą dotykać zarówno serca, jak i żołądka. A więc państwo demokratyczne, laickie, a jednocześnie socjalne, dbające o najbiedniejszych, najuboższych.
(…) — Zawsze jest takie ryzyko, ale coraz więcej osób zaczyna zapisywać się do SLD. Moje koło ostatnio powiększyło się o dwie osoby, studenta i panią około pięćdziesiątki, którą do tego kroku przekonały ostatnie wydarzenia wokół TK.

źrodło: Gazeta Olsztyńska