Olsztyn. Lewica rozdawała choinki, zakonnica wzięła, ale zaraz zwróciła, pastor zabrał dwie.

Olsztyn. Lewica rozdawała choinki, zakonnica wzięła, ale zaraz zwróciła, pastor zabrał dwie.

Zmojej perspektywy te drzewka są apolityczne, podobnie jak biało-czerwone flagi, które przy okazji 11 listopada nasza parafia otrzymała kiedyś od jednego z posłów PiS – mówi ewangelicki duchowny.

Poseł Lewicy Marcin Kulasek zorganizował w poniedziałek na olsztyńskiej starówce konferencję prasową, której tematem były wysoka inflacja oraz zbliżające się i “drogie jak nigdy” święta Bożego Narodzenia. Przedstawiciel opozycji swoją narracją raczej nie zaskoczył.

– Do ogromnej drożyzny doprowadził PiS, który dba tylko o własne interesy – mówił Kulasek. – Zjednoczona Prawica wolała się skupić na bronieniu prezesa NBP niż na obronie Polaków przed inflacją.

“Zrobić porządek ze szkodnikiem Ziobrą”

Kulasek przypomniał, że PiS chciał zrobić Polakom prezent na święta, otwierając sobie drogę do pieniędzy z KPO, ale jak wiadomo, prezent się nie udał.

– Premier Morawiecki nie dowiózł tych pieniędzy i na razie nie wiadomo, czy dowiezie je do kolejnych świąt – wielkanocnych.

Przedstawiciel Lewicy przekonywał, że jego partia zrobiła wszystko co w jej mocy, by fundusze z KPO trafiły do Polski. – Głosowaliśmy za Funduszem Odbudowy, nasza delegacja rozmawiała z unijnymi komisarzami, by te pieniądze Polsce nie przepadły, bo nawet jeśli PiS-owi nie uda się spełnić tzw. kamieni milowych, to następny rząd, ten, który zostanie powołany na jesieni, postara się o te środki. Dostaliśmy gwarancje, że pieniądze będą czekać, ale przecież one są potrzebne tu i teraz, dlatego namawiamy premiera Morawieckiego, żeby zrobił porządek ze szkodnikiem Ziobro i żeby te pieniądze zostały dowiezione.

Na koniec konferencji Kulasek stwierdził, że PiS zapomniał o polskich rodzinach na święta, Lewica tymczasem od wakacji przedstawia swoje pomysły, choćby pakiet “Bezpieczna rodzina” czy inny, powstały niedawno, pakiet “Bezpieczny senior”, zakładający utworzenie wdowiej renty, możliwości zakupu recept za pięć złotych, czy kolejnej waloryzacji emerytur. Pakiet na razie trafił do sejmowej zamrażarki, do której klucze ma marszałek Elżbieta Witek.

Kto stoi za drożyzną?

Przedstawiciel opozycji oprócz konferencji zorganizował także ciężarówkę wypełnioną 150 choinkami, które po rozmowie z dziennikarzami rozdawał bezpłatnie olsztynianom. – Chociaż w ten sposób chcemy pomóc ludziom w te święta, odciążyć ich domowe budżety – wyjaśnił.

Marcin Kulasek, Poseł na Sejm RP, Sekretarz Generalny Nowej Lewicy

Więcej na wyborcza.pl https://olsztyn.wyborcza.pl/olsztyn/7,48726,29281244,olsztyn-lewica-rozdawala-choinki-zakonnica-nie-wziela-ewangelicki.html