PolskieRadio24.pl : Odejście do Platformy Obywatelskiej to zdrada lewicowości

PolskieRadio24.pl : Odejście do Platformy Obywatelskiej to zdrada lewicowości

Marcin Kulasek: odejście do Platformy Obywatelskiej to zdrada lewicowości

– Koalicja Obywatelska jest bezideowa. To przykre, ale takie są fakty – powiedział w PR24 sekretarz generalny SLD. – To, co robi Platforma Obywatelska, to polityczne szabrownictwo – dodał.

Marcin Kulasek
Marcin Kulasek Foto: PR24/Bartłomiej Bitner

W mediach i politycznych kuluarach nie cichną echa transferów członków SLD do Koalicji Obywatelskiej. – Szef PO Grzegorz Schetyna to mistrz destrukcji. Zdecydował, że chce przegrać w Sejmie i w Senacie. Wszystkie osoby z SLD startujące z list Koalicji Obywatelskiej zostaną z Sojuszu usunięte – zapowiedział w środę lider SLD Włodzimierz Czarzasty.

Do podbierania polityków lewicy przez Grzegorza Schetynę odniosła się druga osoba w SLD, sekretarz generalny Marcin Kulasek. – To, co robi Platforma Obywatelska, nie jest w porządku. To szabrownictwo polityczne. Oni chcieliby, żeby w polskim parlamencie były tylko dwie partie, ale nie pozwolimy, żeby to się udało – zapowiedział w rozmowie z Antonim Trzmielem.

Gość PR24 podkreślił, że niektórzy się sprzedali, przechodząc do Koalicji Obywatelskiej. – To przykre. Odejście do Platformy Obywatelskiej to zdrada lewicowości – mówił.

Koalicja Obywatelska ideowo jak wydmuszka

Marcin Kulasek grzmiał w PR24, że Koalicja Obywatelska jest bezideowa, a winę za rozpad Koalicja Europejskiej ponosi przewodniczący PO. – Wierzyliśmy w projekt Koalicja Europejska. Szliśmy po zwycięstwo. Była przegrana, ale tragedii nie było. Szkoda, że Grzegorz Schetyna przestał w to wierzyć, przestał walczyć i oddał zwycięstwo PiS – tłumaczył.

Sekretarz generalny SLD wyraził przekonanie, że “polowanie Schetyny się skończyło”. – PO chciała pokazać, że jest otwarta na różne wizje, ale tak naprawdę nie ma żadnej idei. Interesuje ich tylko dualizm w polskiej polityce – wyjaśnił.

Zadeklarował także, że SLD nigdy nie poprze osób takich jak Roman Giertych. – Gdyby Giertych został ministrem, nas w takim rządzie nie będzie – powiedział.

Zapraszamy do wysłuchania rozmowy.

Polskie Radio 24 / kstar

* * *

Audycja:“Temat Dnia / Gość PR24”

Prowadzący: Antoni Trzmiel

Gość: Marcin Kulasek (sekretarz generalny SLD)

Data emisji: 2.08.2019

Godzina emisji: 14:09

 

więcej na Polskie Radio 24: https://polskieradio24.pl/5/3/Artykul/2349907?fbclid=IwAR3ZPATw0hXkVmilLQxbogSvDQbHEQAKUSDKpr10etUFVGZ1pAu3nLvlL3M