Radio Olsztyn: Jak zatrzymać pandemię, czy nowe obostrzenia są konieczne? Posłuchaj posłów Lewicy i PiS

Radio Olsztyn: Jak zatrzymać pandemię, czy nowe obostrzenia są konieczne? Posłuchaj posłów Lewicy i PiS

Rozumiem nowe obostrzenia, ale pewne rzeczy są wprowadzane chaotycznie – mówił w Radiu Olsztyn poseł Lewicy Marcin Kulasek. Restrykcje są trudne, ale dają efekty – odpowiadał poseł Prawa i Sprawiedliwości Robert Gontarz.

Gospodarzem Porannych Pytań był Andrzej Piedziewicz. Od dziś obowiązują nowe zasady związane z epidemią. Zamknięte są salony fryzjerskie i kosmetyczne oraz duże sklepy meblowe i budowlane, zaś od poniedziałku nieczynne będą żłobki i przedszkola.

Poseł Marcin Kulasek twierdzi, że rozumie sytuację, ale nie wszystkie restrykcje są zasadne.

Pewne rzeczy wprowadzone są chaotycznie i z opóźnieniem. PiS cały czas nie ma też odwagi na poważne rozmowy z kościołem. Zamykają hotele, restauracje, baseny, a kościoły są otwarte. Ja rozumiem pomysł jeden wierny na 20 metrów kwadratowych, problem polega jednak na tym, że w wielu kościołach nikt tego nie pilnuje.

Poseł Prawa i Sprawiedliwości Robert Gontarz na naszej antenie nie zgadzał się z tym zarzutem.

Jest niezrozumiałe dla mnie, dlaczego skrajnym zagrożeniem jest jedna osoba na 20 metrów kwadratowych, a ścisk na protestach już nie. Być może zdarzają się przypadki nieprzestrzegania zasad sanitarnych, ale w gigantycznej większości te zasady są przestrzegane. Jeśli chodzi o obostrzenia, to my w Zjednoczonej Prawicy zdajemy sobie sprawę, że wprowadzanie ich wcale nie przynosi nam poparcia społecznego, ale to jest ten ciężar władzy, który trzeba podjąć.

Nowe zasady mają obowiązywać przynajmniej do 9 kwietnia.

Goście Porannych Pytań rozmawiali także o jednym z bardziej zaskakujących politycznych transferów ostatnich lat. Posłanka Lewicy Monika Pawłowska zasiliła Zjednoczoną Prawicę przechodząc do Porozumienia Jarosława Gowina. Z krytyczki rządu stała się częścią obozu rządzącego.

Posłuchaj całych Porannych Pytań: Jak zatrzymać pandemię, czy nowe obostrzenia są konieczne? Posłuchaj posłów Lewicy i PiS : Radio Olsztyn