Radio Olsztyn: Pandemiczne obostrzenia w całym kraju i powstanie nowej partii. Komentują posłowie PiS i SLD

Radio Olsztyn: Pandemiczne obostrzenia w całym kraju i powstanie nowej partii. Komentują posłowie PiS i SLD

Pandemiczne obostrzenia w całym kraju i powstanie nowej partii. Komentują posłowie PiS i SLD.
Do 9 kwietnia cała Polska została objęta takimi samymi obostrzeniami, jakie od końca lutego obowiązują w województwie warmińsko-mazurskim. Czy to jedyne rozwiązanie? Między innymi o tym w Porannych Pytaniach Radia Olsztyn dyskutowali posłowie Jerzy Małecki (PiS) i Marcin Kulasek (SLD).

– Lockdown nie jest jedynym rozwiązaniem. Musimy również – a może przede wszystkim – dbać o siebie wzajemnie – przyznał poseł Małecki.

– Wciąż nie wiemy, czy przedsiębiorcy z regionu dostaną jakąś rekompensatę za te 3 tygodnie regionalnych obostrzeń. Nie odpuścimy tego tematu – mówi z kolei poseł Kulasek.

– 1,5 roku czekaliśmy na zatwierdzenie statutu Nowej Lewicy – mówił w Porannych Pytaniach Radia Olsztyn poseł Marcin Kulasek. Sekretarz generalny SLD stwierdził, że opóźnienie wynikało z pandemii, ale też i protestów oraz odwołań niektórych byłych członków SLD.

Poseł PiS Jerzy Małecki twierdzi, że Nowa Lewica nie realizowałaby lewicowego programu, gdyby doszła do władzy.

– Z doświadczenia i historii wiemy, że gdy SLD dochodzi do władzy, staje się partią bardzo liberalną – mówi poseł Małecki.

Przypomnijmy, że w środę Sąd Okręgowy w Warszawie zatwierdził statut Nowej Lewicy – nowej partii, która ma powstać w wyniku połączenia SLD i Wiosny Biedronia.

 

Posłuchaj Porannych Pytań:

Pandemiczne obostrzenia w całym kraju i powstanie nowej partii. Komentują posłowie PiS i SLD : Radio Olsztyn