TVP3 Olsztyn: Lewica o Krajowym Planie Odbudowy. „Musimy współpracować”

TVP3 Olsztyn: Lewica o Krajowym Planie Odbudowy. „Musimy współpracować”

Ważne tematy konsultowała w regionie Nowa Lewica. Jej przewodniczący – Włodzimierz Czarzasty – odwiedził Elbląg i Olsztyn, aby zachęcać samorządowców do poparcia Krajowego Planu Odbudowy.

Olsztyn to kolejny przystanek na trasie Nowej Lewicy, która przeprowadza konsultacje z samorządami na temat Krajowego Planu Odbudowy przegłosowanego w Sejmie również głosami tego ugrupowania. Zdaniem Włodzimierza Czarzastego, jej lidera, to aktualnie najważniejsza politycznie sprawa.

– Wspólnie trzeba przegłosować poprawki w senacie, wspólnie trzeba przegłosować ostateczną wersję w sejmie, ale wspólnie w trybie pilnym trzeba usiąść do pisania i do dyskusji na temat ustawy wdrożeniowej – przekonywał Włodzimierz Czarzasty.

Przewodniczący Nowej Lewicy zwrócił się z apelem do wszystkich marszałków województw o współpracę w zakresie rozdysponowywania funduszy z KPO.

Marcin Kulasek, poseł z Warmii i Mazur przypomniał postulaty, które jego formacja zaproponowała do rządowego planu.
– 800 mln euro dla szpitali powiatowych – to zostało wpisane do KPO i to będzie realizowane, bo wiemy jak bardzo Polakom zależny na zdrowiu – mówił poseł Kulasek.

Delegacja odwiedziła również Elbląg, gdzie analizowano m.in. ekonomiczne aspekty budowy nowego kanału żeglugowego przez Mierzeję Wiślaną.

 

więcej na TVP3 Olsztyn: Lewica o Krajowym Planie Odbudowy. „Musimy współpracować” (tvp.pl)