Embargo na ukraińskie zboże i afera wizowa

Embargo na ukraińskie zboże i afera wizowa

#PorannePytania na antenie Radio Olsztyn w audycji mówiłem ⤵️

To żenujące, że państwo prowadzące wojnę, Ukraina, ma skuteczniejszą dyplomację od Polski pod rządami Prawo i Sprawiedliwość Polską dyplomację za czasów #PiS ogrywają wszyscy. Czesi w sprawie Turowa. Ukraińcy w sprawie zboża. Jesteście dyplomatycznymi nieudacznikami.

Polski rząd przegrał w Brukseli. Macie swojego komisarza ds. rolnictwa. Macie mocne argumenty zarówno ekonomiczne jak i moralne, takie jak pomoc ukraińskim uchodźcom. Wyjątkowo mieliście nawet jakiś sojuszników poza Węgrami. Ale na końcu i tak tego nie dowieźliście. Spapraliście robotę, jak każdą w ciągu ostatnich ośmiu lat.

Nie może się powtórzyć sytuacja, że ukraińskie zboże zaleje Polskę a nasi rolnicy nie będą mogli sprzedać swojego zboża.

Apelujemy do polskiego rządu o uszczelnienie polityki wizowej. O rozliczenie winnych i pozbycie się aferzystów. Inaczej doprowadzicie do czasowego zamknięcia granic z Polską przez naszych sąsiadów. Wrócą kontrole graniczne, których nie pamietają już dwa pokolenia Polek i Polaków. Zawieszenie członkostwa Polski w strefie Schengen to potencjalnie najbardziej bolesna konsekwencja tego co działo się w MSZ.

Marcin Kulasek, Poseł na Sejm RP, Sekretarz Generalny Nowej Lewicy

Cała audycja do odsłuchania na #RadioOlsztyn⤵️

https://radioolsztyn.pl/embargo-na-ukrainskie…/01718010