Gazeta Olsztyńska : Mecz o wszystko: Szwecja-Polska. Jaki wynik typują posłowie?

Gazeta Olsztyńska : Mecz o wszystko: Szwecja-Polska. Jaki wynik typują posłowie?

Przy okazji meczu z Hiszpanią zapytaliśmy naszych posłów o ich typy. Okazało się, że wszyscy obstawili dobrze. Aby podrzymać dobrą passę, ponownie zapytaliśmy naszych posłów o ich przewidywania na mecz ze Szwedami. Tym razem zdania są podzielone.
Nasi posłowie okazali się ekspertami od sportu. Pomimo podziałów politycznych wszyscy obstawili wynik 1:1, który okazał trafiony.
Dziś nastroje są zdecydowanie lepsze, przed meczem z Hiszpanami większość z nas nie pokładała wielkich nadziei na chociażby ten jeden punkt. Obecnie sytuacja jest inna — jeśli wygramy ze Szwedami, mamy zapewniony awans.
Jednak nie będzie tak łatwo, nasz bilans spotkań z reprezentacją Szwecji wypada słabo. Szwedzi wybitnie nam “nie leżą”, nie wygraliśmy z nimi od 47 lat, natomiast ostatni mecz graliśmy ze sobą 5 czerwca 2004 roku, spotkanie zakończyło się wygraną reprezentacji Szwecji 3:1.
Szwedzi nic nie muszą, mają już zapewniony awans do fazy pucharowej Euro 2020, Polacy żeby awansować muszą wygrać, Szwedzi grają wyłącznie o rozstawienie w tabeli.

Jakie wyniki typują nasi posłowie?

Marcin Kulasek — 1:0 dla Polski
Marcin KulasekPolscy piłkarze wlali w nasze serca dużo optymizmu po meczu w Sewilli. Jeśli zagramy mądrze, bezpiecznie w obronie i cierpliwie w ofensywie, to powinniśmy wygrać 1-0. Taki wynik obstawiam i w taki wynik wierzę.

Rywal jest jednak bardzo wymagający. Szwedzi słyną z żelaznej defensywy. Ciekawym czynnikiem jest fakt, że reprezentanci Szwecji mają już zapewniony awans do fazy pucharowej. Z jednej strony może to oznaczać, że Szwedzi zagrają bez presji, co może być ich atutem. Z drugiej strony, mogą oszczędzać siły — być może tylko podświadomie — przed kolejnymi meczami.

My jednak skupmy się na swojej drużynie. Wierzę, że sztab trenera Sousy przygotuje dobry plan taktyczny na ten trudny mecz. A piłkarze dołożą walkę, zaangażowanie oraz błysk geniuszu naszych liderów.Trzymam kciuki za naszych!

Jerzy Małecki — 2:1 dla Polski
Uważam że jesteśmy na wznoszącej fali i dzisiaj wygramy minimum 2:1. Szwecja jest trudnym przeciwnikiem, z którym zawsze mieliśmy problemy. Szwedzi tracą bardzo mało bramek, ich defensywa prezentuje znakomity poziom, ale my mamy Roberta Lewandowskiego, który radził sobie z najlepszymi obrońcami świata.

Janusz Cichoń — 2:0 dla Polski
Janusz Cichoń, sekretarz stanu w Ministerstwie FinansówJa liczę na zwycięstwo. Moim zdaniem Szwedzi są do ogrania, tym bardziej że Polacy wydją bardzo zmotywowani, a nasi przeciwnicy mają już zapewniony awans.

Zbigniew Ziejewski — 2:1 dla Polski
Zbigniew Ziejewski (rolnik) - kandydat do Sejmu w okręgu nr 34, numer na liście 1 Lista numer 1 - KOMITET WYBORCZY POLSKIE STRONNICTWO LUDOWE członek partii politycznej: Polskie Stronnictwo Ludowe Siedziba Okręgowej Komisji Wyborczej - ElblągMoim zdaniem wygramy dzisiaj 1:0, nie widzę innej opcji niż zwycięstwo. Mecz na pewno będzie trudny, Szwedzi mają pewną sytuację — oni już awansowali, ale nie sądzę, że oddają nam wygraną bez walki. Po ostatnim meczu z Hiszpanami wychodzimy z dużo lepszymi nastrojami. Nasi piłkarze “gryźli murawę”, dawali z siebie wszystko i to zaowocowało, liczę na to, że dzisiaj będzie podobnie

Karol Grosz