Gazeta Olsztyńska: Poseł apeluje do prezydenta Olsztyna. Chodzi o bezpieczeństwo mieszkańców

Gazeta Olsztyńska: Poseł apeluje do prezydenta Olsztyna. Chodzi o bezpieczeństwo mieszkańców

Poseł Marcin Kulasek z Lewicy złożył do olsztyńskiego ratusza pismo interwencyjne. Polityk chce, aby prezydent Piotr Grzymowicz jak najszybciej podjął działania dotyczące poprawy bezpieczeństwa mieszkańców miasta.
Na łamach “Gazety Olsztyńskiej” już wielokrotnie opisywaliśmy potrącenia pieszych w rejonach prowadzonej inwestycji tramwajowej. Nasi czytelnicy alarmowali nas, że pomimo wieloletniego doświadczenia za kierownicą i dobrego wzroku, często zauważają tam pieszych w ostatniej chwili. Kierowcy zwracają uwagę na brak wymaganego oświetlenia i świateł ostrzegających przed przejściem dla pieszych. W sprawę postanowił się zaangażować poseł Lewicy Marcin Kulasek.

Autor zdjęcia: Marcin Kulasek/facebook

— Liczne zgłoszenia mieszkańców Olsztyna oraz doniesienia medialne spowodowały, że zwróciłem się z interwencją poselską do Prezydent Olsztyna Piotra Grzymowicza o zapewnienie odpowiedniego poziomu bezpieczeństwa przy tymczasowych przejściach dla pieszych, powstałych w związku z inwestycją tramwajową — pisze w mediach społecznościowych poseł Kulasek — Brak odpowiedniego zabezpieczenia, oznaczenia i oświetlenia (szczególnie po zmroku) tymczasowych przejść dla pieszych może doprowadzić do tragedii. Zagrożone jest nie tylko bezpieczeństwo pieszych, ale również kierowców. W trosce o zdrowie i życie mieszkańców proszę Prezydenta o jak najszybsze podjęcie odpowiednich działań — podsumowuje poseł.

Fot. Marcin Kulasek/facebook
Poruszyliśmy ten sam temat na łamach “Gazety Olsztyńskiej”. Po publikacji naszego artykułu poseł Kulasek zwrócił się do miasta z interwencją. Zapytaliśmy ratusza o to, czy przejścia zostaną lepiej oznakowane.
— Sytuacja na placach budowy nowej tramwajowej infrastruktury jest na
bieżąco monitorowana. Reagujemy też na zgłoszenia mieszkańców i – o ile to możliwe i uzasadnione – sugerujemy modyfikację zastosowanych rozwiązań. Trzeba jednak pamiętać, że nie wszystkie pomysły są możliwe do wprowadzenia na placu budowy. Sytuacja zmienia się wraz z realizowanymi pracami. Nie zawsze jest możliwość zapewnienia ciągłości doświetlenia danych odcinków choćby ze względu na prace przy przebudowie podziemnych instalacji. Dlatego apelujemy przede wszystkim do kierujących, ale także do mieszkańców o zachowanie szczególnej ostrożności podczas przemieszczania się przez i w pobliżu terenu budowy. Szczególnie teraz, gdy szybko robi się ciemno, a widoczność bywa znacznie ograniczona nie tylko ze względu na realizowane prace, ale także z powodu warunków atmosferycznych — mówi Patryk Pulikowski z Urzędu Miasta w rozmowie z “Gazetą Olsztyńską”.
Do tematu wrócimy
Karol Grosz