Magdalena Ogórek odwiedziła stolicę Warmii i Mazur!

Magdalena Ogórek odwiedziła stolicę Warmii i Mazur!

11210171_965080140191605_1967592160_nNa finiszu kampanii, 6 maja 2015 r., stolicę Warmii i Mazur, odwiedziła dr Magdalena Ogórek. To była intensywna wizyta kandydatki SLD na urząd Prezydenta RP.

Swoją wizytę w Olsztynie kandydatka rozpoczęła od złożenia wieńca na Cmentarzu Wojennym przy ul. Szarych Szeregów. Spoczywają na nim żołnierze polscy, radzieccy, francuscy i niemieccy.IMG_1728

Następnie Magdalena Ogórek odwiedziła Olsztyńską Szkołę Wyższą  im. J. Rusieckiego. To uczelnia, która między innymi kształci kosmetologów czy fizjoterapeutów. 11198411_965018676864418_377717886_nWyzwania, które stoją przed szkolnictwem wyższym były głównym tematem spotkania z pracownikami uczelni. Był nim także najnowszy raport Work Service, który prognozuje, że jeszcze w tym roku Polskę chce opuścić ponad milion obywateli. Podczas spotkania nie zabrakło odniesień do wczorajszej telewizyjnej debaty kandydatów na prezydenta.

TVP - OgórekKolejnym etapem wizyty były wywiady dla regionalnych mediów: TVP Olsztyn i Radia Olsztyn.

Finałem było wspólne spotkanie z mieszkańcami Olsztyna i sympatykami lewicy na rynku Starego Miasta. Tam też na zakończenie odbył się briefing medialny kandydatki, podczas którego ponownie pojawił się wątek wczorajszej debaty prezydenckiej.

Magdalena Ogórek, jak zwykle w kampanii, podczas spaceru rozmawiała z mieszkańcami. Promowała nie tylko siebie, ale także … Olsztyn, zachwalając uroki miasta napotkanym niemieckim turystom. To nie jedyny wątek międzynarodowy, który pojawił się podczas wizyty kandydatki SLD. Magdalena Ogórek skomentowała rosnące napięcie w stosunkach polsko-rosyjskich. Jej zdaniem podgrzewa je urzędujący prezydent.

Przez całą wizytę kandydatce towarzyszyli przedstawiciele Warmińsko-Mazurskiego SLD: Przewodniczący Rady Wojewódzkiej – senator Władysław Mańkut, poseł na Sejm RP – Prof. Tadeusz Iwiński i Sekretarz Rady Wojewódzkiej, Radny Sejmiku Województwa – Marcin Kulasek i Wiceprzewodniczący Rady Wojewódzkiej – Zbigniew Szczypiński.IMG_22002

Dr Magdalena Ogórek spotkała się z bardzo ciepłym i miłym przyjęciem nie tylko przez sympatyków lewicy, ale również przez mieszkańców Olsztyna i turystów odwiedzających miasto. Mnóstwo ludzi z którymi się spotkała zadeklarowało, że 10 maja zagłosują na Magdalenę Ogórek!

 

foto. Bartłomiej Jasiński