Wizyta w Olsztyńskiej Szkole Wyższej, na cmentarzu wojennym i olsztyńskim Starym Mieście. Po zachodniej części województwa przyszedł czas na Olsztyn. Na 4 dni przed wyborami prezydenckimi stolicę regionu odwiedziła kandydatka popierana przez Sojusz Lewicy Demokratycznej.

To była intensywna wizyta kandydatki SLD w stolicy Warmii i Mazur. Magdalena Ogórek rozpoczęła swoje odwiedziny w Olsztynie od złożenia kwiatów na cmentarzu wojskowym, na którym pochowani są głównie radzieccy żołnierze. Potem odwiedziła mury Olsztyńskiej Szkoły Wyższej. To uczelni, która między innymi kształci kosmetologów czy fizjoterapeutów.

Wyzwania, które stoją przed szkolnictwem wyższym były głównym tematem spotkania z pracownikami uczelni. Był nim także najnowszy raport Work Service, który prognozuje, że jeszcze w tym roku Polskę chce opuścić ponad milion obywateli.

Podczas spotkania nie zabrakło odniesień do wczorajszej telewizyjnej debaty kandydatów na prezydenta. Wątek debaty pojawił się także podczas konferencji prasowej, która odbyła się na olsztyńskim starym mieście.

Magdalena Ogórek, jak zwykle w kampanii, podczas spaceru rozmawiała z mieszkańcami. Promowała nie tylko siebie, ale także … Olsztyn, zachwalając uroki miasta napotkanym niemieckim turystom. To nie jedyny wątek międzynarodowy, który pojawił się podczas wizyty kandydatki SLD. Magdalena Ogórek skomentowała rosnące napięcie w stosunkach polsko-rosyjskich. Jej zdaniem podgrzewa je urzędujący prezydent.

Ostatnie sondaże Magdalenie Ogórek nie dają zbyt wielkich powodów do radości. Poparcie kandydatki SLD oscyluje wokół 4 proc. Co jeżeli wygrać się nie uda? O tym z Magdaleną Ogórek podczas programu Opinie na antenie TVP Olsztyn rozmawiał Maciej Wróbel. W poniedziałek kandydatka Sojuszu ma poinformować, czy walkę o miejsce w Pałacu Prezydenckim zamieni na walkę o miejsce na Wiejskiej.