Radio Olsztyn: Audycja „My, Wy, Oni” – Europa nie radzi sobie z uchodźcami

Radio Olsztyn: Audycja „My, Wy, Oni” – Europa nie radzi sobie z uchodźcami

Problem uchodźców z Syrii, Iraku i Libii, którzy masowo przyjeżdżają do Europy, zdominował audycję publicystyczną My, Wy, Oni.

W studiu Radia Olsztyn spotkali się: posłanka Prawa i Sprawiedliwości Iwona Arent, Jarosław Słoma z Platformy Obywatelskiej, Marcin Kulasek z Sojuszu Lewicy Demokratycznej, Zbigniew Ciechomski z Polskiego Stronnictwa Ludowego i Elżbieta Wirska ze Zjednoczonej Prawicy. Gospodarzem audycji był Leszek Cimoch.

Posłuchaj audycji My, Wy, Oni

Posłuchaj : my, wy, oni

Według planów Komisji Europejskiej Polska ma przyjąć 12 tysięcy uchodźców z krajów islamskich. Aby tak się stało Unia musi spełnić warunki: uszczelnić swoje granice, weryfikować uchodźców pod kątem bezpieczeństwa i tego, czy są emigrantami ekonomicznymi, czy wojennymi. Warunki te są bardzo trudne do szybkiego zrealizowania.

Politycy z Warmii i Mazur zastanawiali się, czy w ogóle są możliwe do zrealizowania? Unia Europejska jest bezsilna, bo nie wie jak walczyć z gangami przemytniczymi, które zarabiają na przewożeniu uchodźców do Europy.

Reprezentujący Sojusz Lewicy Demokratycznej Marcin Kulasek uważa, że przyjęcie imigrantów przyniesie Polsce wiele korzyści.

Posłuchaj : Marcin Kulasek

(bsc)

­

Więcej na:  Radio Olsztyn: My Wy Oni  http://ro.com.pl/europa-nie-radzi-sobie-z-uchodzcami/01232023