„Zdrowie nie stoi w kolejce” – pod takim hasłem politycy Zjednoczonej Lewicy zorganizowali w Olsztynie konferencję prasową. Spotkanie było poświęcone wizji zmian, jakie Lewica chce wprowadzić w polskiej służbie zdrowia.
Zjednoczona Lewica rozpoczęła w całej Polsce kolejny etap kampanii wyborczej, tym razem poświęcony służbie zdrowia. Lewica w swoim programie wyborczym postuluje między innymi skrócenie czasu oczekiwania na wizyty u specjalistów i zwiększenie nakładów na służbę zdrowia.
Częścią nowej kampanii są między innymi bilboardy z hasłem „Nie chcę umrzeć w kolejce do lekarza”, które pojawią się w największych polskich miastach. Podczas spotkania z dziennikarzami w Olsztynie, w którym udział wzięli kandydaci Zjednoczonej Lewicy w okręgu 35: lider listy Prof. Tadeusz Iwiński, Mieczysław Aszkiełowicz i Marcin Kulasek (ostatni na liście), nie zabrakło pytań o finansowanie postulowanych zmian.
— Trzeba wprowadzić od 1 stycznia, wzorem 11 najbogatszych państw Unii – w tym Niemiec, Francji i Hiszpanii, podatek od transakcji finansowych, podatek bankowy — mówi prof. Tadeusz Iwiński, poseł SLD.
— Refundacja leczenia niepłodności metodą “in vitro” – bo prawo do posiadania dzieci jest przynależne wszystkim ludziom, niezależnie od stopnia ich zamożności, jak również legalizacja medycznej marihuany ponieważ w leczeniu pacjentów należy kierować się najnowszą wiedzą a nie uprzedzeniami – to kolejne punkty programu Zjednoczonej Lewicy — dodał Marcin Kulasek, radny Sejmiku Województwa.
Zjednoczona Lewica szacuje koszt proponowanych przez siebie reform w służbie zdrowia, ale nie tylko, na ponad 100 miliardów złotych.
Więcej na TVP Olsztyn: http://olsztyn.tvp.pl/21637386/zjednoczona-lewica-pochyla-sie-nad-zdrowiem
Oglądaj materiał TVP Olsztyn: