Radio Olsztyn: Barbara Nowacka: Warmia i Mazury potrzebują dobrej zmiany

Radio Olsztyn: Barbara Nowacka: Warmia i Mazury potrzebują dobrej zmiany

Polska potrzebuje dobrej zmiany i dobrego gospodarza – mówiła goszcząca w Olsztynie liderka Zjednoczonej Lewicy Barbara Nowacka.

Zdaniem Barbary Nowackiej ostatnie 8 lat Platforma Obywatelska przespała, a ściana wschodnia najbardziej na tym ucierpiała.

Barbara Nowacka

Podczas konferencji prasowej w Olsztynie Nowacka podkreśliła, że „fundusze europejskie, które płynęły wartkim strumieniem do Polski, nie były dobrze wykorzystane we wschodniej części kraju”. Zdaniem Barbary Nowackiej, to właśnie w Polsce Wschodniej można było w większym stopniu zainwestować w kapitał ludzki, wyrównując szanse społeczne i poprawiać infrastrukturę regionu.

Barbara Nowacka jest przekonana, że Zjednoczona Lewica jest „szansą na dobrą zmianę, zmianę polityki społecznej, polityki solidarności społecznej, równych praw i szans, równych szans rozwojowych i dobrej gospodarki”. Podkreśliła, że PO wyczerpała swój potencjał. W jej ocenie to ugrupowanie tylko składa obietnice, nie realizuje zaś zobowiązań. W ocenie Nowackiej „w Platformie Obywatelskiej siły i woli walki nie ma a w PiS jest tylko żądza takiego wielkiego zwycięstwa i dzielenia się stanowiskami”.

Barbara Nowacka oficjalnie poparła startujących z list Zjednoczonej Lewicy kandydatów z Warmii i Mazur.

Barbara Nowacka

Z Olsztyna Barbara Nowacka pojechała do Elbląga. -Skończył się POPIS -stwierdziła Barbara Nowacka w Elblągu. – Jest szansa na dobrą zmianę:
Nowacka w Elblagu

(imal/bsc)

więcej na Radio Olsztyn: http://ro.com.pl/barbara-nowacka-warmia-i-mazury-potrzebuja-dobrej-zmiany/01239888