Radio Olsztyn: Lewica o mijającym roku i planach na przyszłość

Radio Olsztyn: Lewica o mijającym roku i planach na przyszłość

Podsumowanie mijającego roku i plany na przyszłość – o tym mówili podczas konferencji prasowej w Olsztynie działacze Lewicy. Podkreślili, że są gotowi do wyborów, nawet jeśli miałyby odbyć się w przyspieszonym terminie. – Partie polityczne zawsze muszą być gotowe do wyborów – skomentował Jerzy Szmit, szef PiS w okręgu olsztyńskim.

opis

Konferencja prasowa Lewicy Fot. A. Skrago

Sekretarz partii Marcin Kulasek przypomniał, że dla Lewicy był to ważny rok zwieńczony sukcesem kongresu zjednoczeniowego dwóch formacji – Wiosny Roberta Biedronia i Sojuszu Lewicy Demokratycznej. – Lewica w nowej formule wybrała swoje władze, także w regionach. Struktury mamy silne – zapewniał Marcin Kulasek.

Mamy dwie najliczniejsze młodzieżówki w Polsce. Jest to Młoda Lewica i Federacja Młodych Socjaldemokratów. Jesteśmy z tego dumni. Program jest budowany. Mamy prawie 300 siedzib w powiatach, więc strukturalnie Nowa Lewica jest przygotowana do wyborów – niezależnie czy będą w normalnym terminie, czy przyspieszonym. Będziemy na nie gotowi.

– To ciekawa propozycja do rywalizacji – skomentował szef PiS w okręgu olsztyńskim Jerzy Szmit.

Partie polityczne zawsze muszą być gotowe do wyborów. Prawo i Sprawiedliwość właśnie taką partią jest. W każdym powiecie mamy struktury. Rozbudowujemy się też w gminach. W związku z tym takie deklaracje przyjmujemy jako ciekawą propozycję do rywalizacji, być może wkrótce, ale myślę, że raczej w kadencyjnym terminie.

Tymczasem poseł Marcin Kulasek dodał, że propozycje obowiązkowych szczepień przeciw COVID-19 oraz przedstawione postulaty walki z drożyzną i inflacją to teraz główne działania Lewicy. W konferencji uczestniczyli także posłanka Lewicy Monika Falej i szef struktur wojewódzkich Władysław Mańkut.

Autor: A. Skrago
Redakcja: M. Rutynowski/AN

 

więcej na Radio Olsztyn: Lewica o mijającym roku i planach na przyszłość : Radio Olsztyn