Radio Olsztyn: Marcin Kulasek – szefem kampanii SLD

Radio Olsztyn: Marcin Kulasek – szefem kampanii SLD

Szefem wojewódzkiej kampanii wyborczej SLD w Olsztynie został dr Marcin Kulasek (pierwszy od lewej), obok Władysław Mańkut i poseł Tadeusz Iwiński, fot. K. Kaszubski

Sojusz Lewicy Demokratycznej na Warmii i Mazurach rozpoczął przygotowania do jesiennych wyborów parlamentarnych. W Olsztynie w czasie rady wojewódzkiej partii działacze krytycznie ocenili kampanię prezydencką Magdaleny Ogórek.

Po burzliwej dyskusji wyłoniono także szefa wojewódzkiej kampanii partii w zbliżających się wyborach – poinformował przewodniczący SLD w regionie Władysław Mańkut. Został nim dr Marcin Kulasek sekretarz rady wojewódzkiej partii. Kulasek zapewnił, że SLD jeszcze w tym tygodniu rozpocznie kampanię wyborczą.

Powołano także szefów sztabu wyborczego w dwóch okręgach wyborczych. W okręgu olsztyńskim został nim Zbigniew Szczypiński, w okręgu elbląskim Leszek Iwańczuk.

Poseł SLD prof. Tadeusz Iwiński przekonywał, że mimo sukcesów wyborczych prawicy, jest w Polsce olbrzymie zapotrzebowanie na lewicę. Jego zdaniem Polska nie jest, jak przekonuje rząd „ zieloną wyspą”, która oparła się kryzysowi. Poseł Iwiński dostrzega w kraju pogłębiające się nierówności społeczne, z którymi powinna walczyć szeroko rozumiana lewica.

Działacze partii ustalili, że na listach wyborczych przynajmniej 40% miejsc mają zająć kobiety, a aż 10% miejsce mają zapełnić młodzi kandydaci poniżej 30 roku życia.

16 czerwca ma odbyć się spotkanie krajowego sztabu wyborczego SLD, podczas którego zostanie przedstawiony zarys kampanii wyborczej.

obrady rady wojewódzkiej SLD w Olsztynie, fot. K. Kaszubski

(kaszub/as)

Więcej na Radio Olsztyn: http://ro.com.pl/marcin-kulasek-szefem-kampanii-sld/01214558