Radio Olsztyn: SLD chce rozmawiać o programie dla Warmii i Mazur

Radio Olsztyn: SLD chce rozmawiać o programie dla Warmii i Mazur

Działacze warmińsko-mazurskiego SLD zaprosili na poniedziałek szefów regionalnych struktur PO, PSL i Nowoczesnej do wspólnych rozmów o koalicyjnym programie wyborczym dla Warmii i Mazur – poinformował na konferencji prasowej sekretarz generalny SLD Marcin Kulasek.

Lider SLD dodał, że na spotkanie zostali zaproszeni poseł Jacek Protas, szef regionalnej PO, Gustaw Marek Brzezin z PSL i Mirosław Pampuch z Nowoczesnej.

– Chcemy usiąść do stołu i porozmawiać o najważniejszych rzeczach dla regionu. Chcemy przedstawić program wyborczy, który da naszym mieszkańcom to, co PiS im zabrał i zostawi to, co PiS im dał – powiedział i przyznał, że liczy na powołanie wspólnego bloku partii opozycyjnych na wybory parlamentarne. Dodał, że jeśli taki blok nie powstanie, Sojusz będzie próbował zbudować blok partii lewicowych, a nawet „jest gotowe do samodzielnego wystawienia pełnych list wyborczych”.

W sobotnim referendum przeprowadzonym wśród działaczy SLD 83 procent głosujących opowiedziało się za startem tego ugrupowania w jesiennych wyborach parlamentarnych w koalicji z innymi partiami.

Autor: K.Kantor za PAP
Redakcja: Ł.Węglewski

więcej na Radio Olsztyn: https://ro.com.pl/sld-chce-rozmawiac-o-programie-dla-warmii-i-mazur/01459103?fbclid=IwAR0YllPtpVcViRrL4rmTCUjJpkkILt2Y6yuHEygWWqTb7FdTBFYoX0Dpr7I