Polskie Radio 24: Marcin Kulasek o tworzeniu Nowej Lewicy: sprawę przeciągnęły kwestie covidowe

Polskie Radio 24: Marcin Kulasek o tworzeniu Nowej Lewicy: sprawę przeciągnęły kwestie covidowe

– Czas tworzenia Nowej Lewicy zakończy się 9 października kongresem, na którym oprócz tego, że wybierzemy nowe władze, to również przedstawimy program – mówił w Polskim Radiu 24 Marcin Kulasek z Lewicy.
Marcin Kulasek
Marcin Kulasek Foto: Biuro prasowe Klubu Parlamentarnego Lewica/Przemysław Krysiak

Gościem audycji był Marcin Kulasek, który wypowiedział się na temat Nowej Lewicy. – Mamy czas połączenia dwóch formacji, mówię tu o byłym SLD i Wiośnie Roberta Biedronia – wskazał.

Jak podkreślił, “ten czas zakończy się 9 października kongresem, na którym oprócz tego, że wybierane zostaną nowe władze, to również przedstawiony zostanie program Nowej Lewicy”. – Program, czy takie założenia programowe, które później będą jeszcze dyskutowane w województwach – powiedział.

Rozmówca zauważył, że proces powstawiania nowej formacji “ze względu na COVID się przedłużył”. – Jej statut leżał w Sądzie Okręgowym w Warszawie prawie półtora roku – wskazał. – Niestety sprawy covidowe wszystko nam przeciągnęły – dodał.

Zapytany o możliwe różnice programowe między Lewicą a Platformą Obywatelską, wskazał, że obie partie “oczywiście chcą się różnić”. – Dużo można mówić o PO, ale na pewno nie jest to partia lewicowa, tylko centroprawicowa – wskazał.

Jak dodał, “pokazuje to zresztą kilka przemówień pana Tuska, który wrócił i mówił, że żadnego skręcania w lewo, żadnego lewactwa nie będzie przyjmował”. – Więc tutaj jednoznacznie się określił – zaznaczył polityk.

więcej w Gość PR24: https://www.polskieradio24.pl/130/5925/Artykul/2816055,Marcin-Kulasek-o-tworzeniu-Nowej-Lewicy-sprawe-przeciagnely-kwestie-covidowe